Dva góly Goiše a Sýkory dovedly Zubry k vítězství. Ve Vítkovicích zdolali Porubu

O s t r a v a – S nováčkem z Poruby se ve 13. kole Chance ligy střetli hokejisté Přerova. Ve vítkovickém azylu Slezanů si během první třetiny vypracovali dvougólový náskok, když se dvakrát trefil Jiří Goiš. Ve druhém dějství žádnou ze svých šancí nevyužili, naopak Porubští ve vlastním oslabení snížili. Hanáky uklidnil kapitán Tomáš Sýkora, jenž při soupeřově závěrečné power-play přidal ještě jednu branku. Zubři pokořili Porubu 4:1.
13.kolo, sobota 13.10.2018
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. Káňa (Vymazal) – 10. Goiš (Hejcman, Doležal), 20. Goiš (Navrátil), 52. Sýkora (Čáp, Pala), 60. Sýkora. Rozhodčí: Koziol, Přikryl – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 585. Střely na branku: 32:39. Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 32:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – Káňa, Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Jankovský, Kanko, Tomi – Häring
Klimeš – Pala, Čáp, Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák

Na vítkovickém ledě Zubři poprvé pořádně zahrozili ve druhé minutě. Černému se na pravé straně naskytl prostor a v mezikruží oslovil Navrátila. Jeho střelu Dolejš vytěsnil koncem svého betonu. Vyjetím zpoza branky chtěl maskovanou oporu Poruby zaskočit Moučka, který těsně vedle Dolejšova těla rozezvonil tyčku. Zmeškal křížem minul, v desáté minutě se však už Hanáci poprvé radovali. Doležalův pas prodloužil Hejcman na Jiřího Goiše, jenž překonal Dolejše ranou na přední tyč. V další šanci se ocitl Pšurný, švihem zamířil o kousek mimo. Krátce před přestávkou Přerovští svůj náskok zdvojnásobili, Jiří Goiš objel branku a kotouč po pár odrazech zapadl za Dolejšova záda.

V zubří kleci předváděl jistý výkon Klimeš. Ve 25. minutě na něj příklepem vypálil Káňa a prudký kotouč v pokleku schoval do své výstroje. Na druhé straně vyslal bekhendovou žabičku od pravého mantinelu Sikora, střelu Procházky vytěsnil Dolejš. Z levého rohu si pak vyjel Hejcman a zamířil těsně vedle. Ve 28. minutě Klimeš lapačkou zachytil pokus Hudečka, ještě předtím odolal náporu Kanka s Jankovským. Ve vlastním oslabení mohl porubské zaváhání potrestat Doležal. Tísněný trefil prostor, kde se nacházel brankář. Domácí svou možnost v početní nevýhodě využili. Vymazal prostrčil na Jana Káňu, který bekhendem zavěsil do pravé šibenice. Přerovu málem vrátil dvougólový náskok Goiš, po pobídce od Zbořila mu ve skórování zabránila Dolejšova brusle.

Na začátku třetí části Zubři chybovali v rozehrávce a Porubští se na chvíli usadili blízko Klimeše. Ten si se střelou z pravé strany betonem poradil. O chvíli později zneškodnil také jedovku z levého kruhu, s kterou se po nahrávce přes šířku útočného pásma vytasil Káňa. V 52. minutě nalezl Čáp za domácími zadáky Tomáše Sýkoru. Ten se tváří v tvář gólmanovi nemýlil, puk poslal forhendem do levého horního růžku. Proti Zdeňkovi se skvělým zákrokem zaskvěl Klimeš, Přerov už Porubě zdramatizování utkání nedovolil. Jeho vítězství naopak ještě trefou do prázdné klece zpečetil Tomáš Sýkora.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba): Utkání se hodnotí smutně, protože jsme půl zápasu hráli profesorsky, navíc jsme si nechali dát gól do šatny, a i když jsme za stavu 1:2 měli šance, nedali jsme je. Po individuální chybě jsme dostali na 1:3, zkoušeli power-play, měli jsme šance, neproměnili. S jedním gólem se nedá vyhrát.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Co se střel a produktivity týče, vydařila se nám první třetina. Pak to bylo hodně vyrovnané utkání s velkým množstvím chyb na obou stranách, oba dva brankáři ale podali výborný výkon. V závěru, kdy na nás už Poruba tlačila, jsme využili dvou jejích chyb a dotáhli zápas do vítězného konce.