Domácí bitvu s Havířovem v baráži starší dorost prohrál

P ř e r o v – Opět bez bodu a zase s velkým počtem inkasovaných gólů. Po porážce v Kolíně nezvládl starší dorost HC ZUBR Přerov ani domácí utkání s Havířovem, tedy s vedoucím týmem tabulky, který díky vítězství svůj náskok v polovině prolínací soutěže ještě zvýšil. Zubři do zápasu nevstoupili dobře a během prvních dvaceti minut dvakrát inkasovali. I když se po obrátce jejich hra výrazně zlepšila a bleskově srovnali, tak bohužel ani jednou z dalších nadějných šancí nedokázali jít do vedení. Havířov vždy po přerovské trefě znovu rychle udeřil a na začátku třetí části vedl už 7:4. Domácí však i za nepříznivého stavu bojovali a v závěru stáhli soupeře jen na jediný gól. Na vyrovnání už ale nedosáhli, Havířov zpečetil svoji výhru při power play Zubrů. V pátek od 18 hodin hostí Přerov v dalším barážovém klání PZ Kladno.
BAR5, středa 21.3.2012
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
6:8
(0:2, 4:4, 2:2)
Branky a nahrávky: 22. Spěvák (Kratochvíl), 22. Karochvíl (Andrýsek), 25. Zbořil (Rajnoch, Šnirc), 29. Rajnoch (Šnirc), 49. Rajnoch (z trestného střílení), 55. Mašíček - 16. Školoud (Synek), 16. Graca (Kotala), 24. Pastrňák (Kotala, Malík), 29. Kotala (Pastrňák), 33. Graca, 37. Kotala (Pastrňák, Malík), 42. Malík (Kotala, Pastrňák), 60. Pastrňák (Kotala, Malík). Rozhodčí: Coufal - Měkýš, Toman. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7, 6:7, 6:8.
Mánek (33. Loučka) - Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Tomiga, Kundrátek, Šťastný, Duda, Běhal - Rajnoch, Šnirc, Čelko - Kratochvíl, Dostálek, Spěvák - Gremlica, Karola, Novák - Václavíček, Siegel, Němec
Dohnal - Jonáš, Chroboček, Weisser, Flamík, Ryška, Graca, Kotala, Matěj, Pastrňák, Pořízek, Klečka, Synek, Stanislav, Malík, Křibík, Vyčesaný, Školoud, Bednář

Začátek zápasu přinesl Rajnochovu příležitost po Čelkově nahrávce, ale rychlého vedení se tentokrát Zubři nedočkali. Neúspěšně střílel po chvíli na protější straně také Synek. V 5. minutě přišel na řadu první trest a Přerov se po faulu Matěje dostal do přesilovky. Dobrou šanci na otevření gólového účtu však zužitkovat nedokázal, i když se pěknou střelou prezentoval Andrýsek a Dostálek po několika dalších vteřinách mířil pár čísel nad.

V dalších minutách se chopil taktovky Havířov a proto byla branka Zubrů ve velkém ohrožení. Jen málo chybělo k prvnímu gólu po spolupráci Pořízka s Klečkou, kdy druhý jmenovaný pálil těsně vedle. Skórovat mohl také Pastrňák po špatné Zbořilově rozehrávce, ale tentokrát zasáhla Mánkova vyrážečka. Poté však přišla na řadu 16. minuta, pro Zubry hodně nepříjemná. Střelou nad rameno brankáře totiž otevřel skóre Petr Školoud a bleskově po této akci se ujala ostrá rána Daniela Gracy, která zapadla pod horní tyčku.

Vstup do druhé třetiny se Přerovu povedl znamenitě a jeho výrazně zvýšená aktivita rychle přinesla úspěchy. Nejdříve Kratochvílovu střelu ze vzduchu usměrnil do branky Michal Spěvák a z následné akce Šimon Kratochvíl po Andrýskově dlouhém pasu nekompromisním zakončením srovnal. V dalším rozletu však Zubry zastavil inkasovaný gól. David Pastrňák získal kotouč hned po buly a nemýlil se. V této pasáži se zápas změnil v gólovou nadílku a rychle bylo znovu srovnáno. Zdvižená pravice hlavního rozhodčího signalizovala vyloučení, ale Zubři ve výhodě zásluhou Mikuláše Zbořila opět rozveselili domácí fanoušky.

Zubři posléze odmítli šanci získat náskok a po Dostálkově hrubce Jakub Kotala dokonce v oslabení opět převážil misku vah na stranu soupeře. Druhá část měla další divoký průběh a modrožlutí tentokrát vyrovnali ještě rychleji. Šnirc nahrával před branku, kde zasáhl kotouč Michal Rajnoch sice bruslí, avšak neúmyslně a proto byl stav 4:4. Ani toto skóre dlouho nevydrželo. Ve 33. minutě si vybral slabou chvilku brankář Mánek, který propustil kotouč po střele Daniela Gracy až téměř od červené čáry a proto následovalo střídání stráží v přerovské kleci. Náhradník Loučka předvedl dva ostré zásahy, ale na zakončení volného Jakuba Kotaly už nestačil.

Na začátku třetí třetiny si Přerov zkomplikoval situaci. Dostálek totiž pykal za zdržování hry a Havířov přesilovku rychle využil. Po pěkné souhře se z první opřel do puku Filip Malík a trefil parádně horní růžek. Zubři ztráceli tři góly, jenže svého soka hodně zmáčkli. Snížit mohl během přesilovky Čelko, který dorážel střelu Mašíčka, ale neúspěšně. Ve 49. minutě se domácí pokoušeli zahrozit i v oslabení a protože byl Michal Rajnoch v úniku zahákován, následovalo trestné střílení, které sám faulovaný pěkně proměnil.

Havířov se v tomto čase do šancí téměř vůbec nedostával, naopak Zubři ještě více zvýšili bojovnost a dočkali se dokonce snížení na 6:7. Pět minut před koncem střílel Dominik Mašíček a přes hradbu hráčů u brankoviště prošel puk až za Dohnala. Hned následně připravil Spěvák skvělou příležitost pro Dostálka, který ale z otočky trefil jen brankáře. Tlak domácích byl obrovský, dokonce Přerov hrál ještě přesilovku, ale na vyrovnání už ani při hře bez brankáře nedosáhl. Naopak soupeř v poslední minutě získal kotouč a David Pastrňák trefil přesně opuštěnou branku Zubrů.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme vůbec neplnili věci, které jsme si v kabině řekli. Výsledkem toho byly dvě hrubé chyby, po kterých jsme inkasovali. Od druhé třetiny už ale naše hra byla jiná. Na led přišel tým, který do soupeře hodně šel a chtěl střílet góly. I přes naši velkou aktivitu jsme za stavu 4:4 dostali velmi laciný gól, který nás trochu položil. Hráčům bych chtěl ale poděkovat, protože bojovali a nesložili zbraně, i když jsme potom prohrávali už 4:7. Snížili jsme dokonce na 6:7, ale to štěstíčko se k nám bohužel v závěru opět nepřiklonilo. Je to škoda, protože jsme znovu měli velkou diváckou podporu, za kterou všem děkujeme.

Martin Janeček (AZ Havířov): Pro mě je Přerov jedním z favoritů baráže a dnes to ukázal. Má dvě parádní lajny, které hrají velmi dobře. Na naší straně bylo více štěstí, hlavně u pátého gólu z velké dálky. Kdyby tento gól nepadl, tak by měli domácí velkou šanci zápas otočit, protože v té době byli jasně lepší. Také v závěru Přerov hodně tlačil, byl schopný dobře sehrát kombinace, ale my máme první lajnu mladších dorostenců z nároďáku, která to odehrála chytře. Soupeře bych ale chtěl za předvedenou hru pochválit.