Dobrý výkon v Novém Jičíně k bodům nevedl

N o v ý   J i č í n - V dnešním zápase Zubři bojovali. Po vyrovnané první třetině se sice zpočátku té druhé dostali pod tlak, v němž dvakrát inkasovali, druhá půle zápasu ale byla zcela v jejich režii. Zubři snížili na 2:3 a zvláště ve třetí třetině si vytvořili velkou převahu. Vyrovnání ale nepřišlo, o osudu utkání tak rozhodl sporný verdikt sudího, který posoudil faul domácích za čistý zákrok a domácí pak bezprostředně výsledek zpečetili.
20.kolo, sobota 22.11.2008
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
5:2
(1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6:19 Toman (Glabazňa), 21:01 Glabazňa (Macháček, Slabý), 23:57 Lhotský (Macháček), 57:40 Lhotský (Sluštík), 59:51 Sluštík (Lhotský) - 13:29 Pala (Hanák), 32:19 Ditrich (Faltýnek) Rozhodčí: J.Jeřábek - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Střely: 35:37 Buly: 44:34 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Zedník, Gulda, Pelikán, Sluštík, Macháček, Skaloš, Glabazňa, Kabeláč, Toman, Uhlár, Bacul, Lhotský, Hruškovský, Valchář, Tomášek
Krejčí - Pala, Faltýnek, Hruška, Kubala, Vlček, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Rusek - Šimo, Žibrita, Korčák - Menšík, Matějka

Úvod zápasu na novojičínském ledě přinesl vyrovnanou hru. Přerovští Zubři dokázali bez vážnějších problémů přežít úvodní oslabení a na začátku 5. minuty se dostali do prvního velkého ohrožení Urbánkovy klece. Martinák z dobré střelecké pozice však po souhře s Hanákem trefil jen domácího brankáře. O minutu později hrál Přerov přesilovou hru, ale změna skóre přišla z domácí strany, když si po chybě přerovské obrany vyjel zpoza branky před Krejčího Toman a puk protlačil za brankovou čáru - 1:0. V 10. minutě si přerovští Zubři připsali další šanci. V ní byl hlavním aktérem útočník Hanák, který zkusil střelu z otočky a překvapenému Urbánkovi nakonec puk zatancoval těsně před brankovou čárou. O chvíli později se už ale přerovským Zubrům střelecky zadařilo, když agilní Hanák naservíroval puk Palovi a ten přesnou střelou vše před sebou propálil - 1:1. Vzápětí mohli jít opět domácí do vedení, ale Glabazňova prudká střela švihem nechala tentokrát vyniknout Krejčího, který ukryl puk v lapačce. Přerov se musel v závěru první třetiny bránit v oslabení a díky špatnému vyhození Faltýnka se navíc dvě vteřiny před sirénou dostal dokonce do tří.

Krátce po tom, co Zubři přežili dvojnásobné oslabení se po souhře Slabého s Macháčkem dostal k puku Glabazňa a přesnou střelou do horního růžku branky nedal Krejčímu ani nejmenší šanci - 2:1. O dvě minuty později už vedení domácích bylo dvoubrankové. Přerovský brankář vyrazil střelu Lhotského a padající puk nakonec zapadl do sítě - 3:1. Zubři byli v této herní pasáži pod velkým tlakem, ale statečně se bránili. Těsně před polovinou zápasu ujela do přečíslení přerovská dvojice Sprušil – Ditrich, ale prvně jmenovaný přes dobře bránícího obránce nedokázal přesně přihrát. Ve 32. minutě měl na hokejce vyrovnání Žibrita, který mohl potrestat velkou hrubku zkušeného obránce Slabého. Místo gólu však jen pořádně vyzkoušel pevnost Urbánkovy masky. Nakonec se Zubři přece jen radovali z branky, která navíc patřila mezi šťastné a také kuriózní. Z hranice útočného pásma vystřelil Ditrich, Urbánek nedokázal puk ztlumit v lapačce a propadl mu do branky - 3:2. Od tohoto momentu se přerovští hokejisté dostali do tlaku, ale dalšího úspěšného střeleckého zápisu se už do konce druhé třetiny nedočkali.

Ve třetí třetině se počet šancí přerovanů začal výrazně navyšovat. Ve 44. minutě připravil velmi bojovně naladěný Pala dobrou příležitost Sprušilovi, který z otočky těsně minul tyčku Urbánkovy klece. O minutu později zahrál v útočném pásmu aktivně Martinák a vybojoval pro Zubry přesilovou hru. Vyrovnat v ní mohl obránce Vlček, ale i když si vyjel do ještě lepší palebné pozice až před brankáře, tak trefil jen jeho hruď. Pár vteřin poté měl opět obrovské štěstí Urbánek, když nikdo z přerovských hráčů nedokázal u brankové čáry puk posunout za ni. Novojičínští hokejisté se v této části hry dostávali do šancí jen sporadicky a brankář Krejčí tak na nějakou dobu prakticky nemusel zasahovat. Jednu z mála měli domácí v 52. minutě během přesilové hry. Zubři ji však ubránili a za stavu 3:2 tak zápas mílovými kroky směřoval k dramatickému závěru. Dvě minuty před koncem třetí třetiny však rozhodčí Jeřábek neodpískal učebnicové podražení na obránce Palu, domácí vlétli do rozhozené přerovské obrany a Lhotský přesnou střelou zvýšil vedení Nového Jičína na 4:2. Po tomto těžkém úderu už Zubři nenašli síly na zvrat a definitivní pojistku skóre pak přidali novojičínští hráči při přerovské power play devět vteřin před koncem zásluhou Sluštíka - 5:2.

Statistika Antonína Sprušila:

Počet střídání: 23 (7 - 7 - 9), Doba na ledě: 17:34 (5:59 - 4:56 - 6:39), Buly: 3:4, Střely na branku: 1 (0 - 0 - 1),
Plusové body: 2 (1 - 1 - 0), Mínusové body: 4 (1 - 1 - 2), Vyloučení: 1 (0 - 0 - 1), Branky: 0 (0 - 0 - 0), Asistence: 0 (0 - 0 - 0).