Dobře rozehraný duel se Žilinou ztratil tým Zubrů ve třetí třetině a končí šestý

O s t r a v a – Třetí ročník turnaje O pohár RT TORAX uzavřely sobotní zápasy. K tomu prvnímu nastoupil již v dopoledním čase tým Zubrů a soupeřem mu v klání o pátou příčku byla Žilina. Přerov nastoupil bez několika zkušených hráčů a měl tentokrát k vítězství nejblíže. Zubři smazali vedení soupeře o dva góly, jenže nezvládli třetí třetinu, která rozhodla o tom, že Přerov končí na turnaji opět až šestý.
turnaj, sobota 16.8.2014
MsHK DOXXbet Žilina - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Slota (Zacharov, Bobček), 25. Smetana (Piják, Bobček), 46. Leško (Bobček), 50. Piják (Smetana, Bobček) – 29. Sprušil (Kundrátek), 35. Sprušil (Škumát, Kratochvíl Š.). Rozhodčí: Krenželok D., Koliba – Ganger, Dlouhý. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Gavalier – Bobček, Čičala, Drábek, Drevenák, Ďurkech, Hájnik, Krčula, Kubiš, Leško, Lipovský, Niník, Petelin, Piják, Slota, Smetana, Šimko, Valášek, Zacharov, Jarab.
Vojtek (30. Dohnal) – Pala, Polák, Vlček, Šťastný, Kudělka, Tomeček, Metelka, Mašíček – Blinka, Škumát, Kratochvíl Š., Sprušil, Kolář, Kundrátek, Skoumal, Kratochvíl M., Rajnoch, Gremlica, Kebza, Tomaník.

Hrstka přítomných diváků se ještě ani pořádně nestačila usadit a už viděla první gól. Přerov měl k dispozici přesilovou hru, ale byla to překvapivě Žilina, která jako první při vlastním oslabení udeřila. Zacharov poslal puk na nekrytého Rastislava Slotu a ten už našel skulinu mezi Vojtkovými betony. Zubři mohli srovnat krok po akci Kundrátka, jenž předložil puk Kolářovi do ideální střelecké pozici, vytáhlý forvard ale trefil pouze připraveného Gavaliera.

A pak už byli znovu nebezpečnější hokejisté slovenského celku, kteří si chtěli po dvou vysokých porážkách spravit chuť. A v první části se jim to dlouho dařilo. Nejprve zatápěli přerovské obraně Slota, vzápětí si do dobré pozice vybruslil Smetana a nakonec neuspěl ani Jarab, který měl po faulu Tomečka k dispozici trestné střílení. V něm však na zkušeného Vojtka nevyzrál. Žilina tak poprvé na turnaji odcházela do šaten jako spokojenější tým.

Druhé dějství začala lépe Žilina. Vojtek ještě Slotovu individuální akci dokázal zlikvidovat, ale na další útočnou spolupráci žilinského celku už byl krátký. Piják našel ideálně Tomáše Smetanu a ten už neměl problém dopravit kus černé pryže do odkryté branky. Pak ale přišly i velké chvíle Přerova. V přesilové hře dostal Zubry zpátky do zápasu Antonín Sprušil, který se blýskl nechytatelnou a hlavně výstavní trefou do horního růžku branky.

Pak se přibližně deset minut kvůli rozsypanému plexisklu nehrálo a střepy přinesly štěstí spíš svěřencům trenéra Petra Dočkala. Nejprve totiž žilinský Valášek netrefil ve stoprocentní šanci branku a zanedlouho se Přerov radoval z vyrovnání. Škumátovu střílenou přihrávku dokázal ztečovat za Gavaliera agilní Antonín Sprušil. V závěru třetiny ještě mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu v přesilovkách, ale neprosadily se.

Závěrečné dějství se neslo zpočátku v opatrnějším duchu, pak se ale hráči Žiliny prosadili v početní výhodě jednoho hráče v poli. S pokusem Bobčeka si ještě Dohnal, jenž v polovině utkání vystřídal Vojtka, poradil, ale na následnou dorážku Martina Leška už byl krátký. Slováci byli při chuti a za další čtyři minuty navýšili své vedení na dva góly. V přečíslení našel Smetana najetého Lukáše Pijáka a ten už neměl problém střelou z první přesně zamířit.

Zubři už v závěru jen těžko hledali zbytky sil k nějakému většímu náporu. Naopak definitivní pojistku mohl přidat Valášek, jehož střela se otřela o horní tyč branky Dohnala. Hanáci se tak loučí s turnajem O pohár RT TORAX další porážkou a v konečném pořadí jim patří až šestá příčka. Naopak Žilina si první výhrou v Porubě zajistila páté místo. O třetí pozici budou bojovat Poruba s Jastrzebie, finále pak obstará pikantní slezský souboj Opavy s Havířovem.

Jozef Zavadil (MsHK Žilina): Po zápase s Porubou jsme to celé mužstvo, které prohrálo 1:7, okamžitě vyhodili a proti Přerovu hráli ti, co nám zůstali. Kluci bojovali a snažili se, což mě trošku hřeje, i když stále to nebyl zdaleka extraligový výkon a někteří tady nemají co dělat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Bylo to vyrovnané utkání. Stále zkoušíme hráče, zkušenější kluci zůstali doma a chtěli jsme vidět hlavně ty mladší. Rozhodla naše nekázeň, ve třetí třetině jsme dělali dětinské fauly, což soupeř potrestal. Sice jsme si vytvořili šance, ale byli jsme neproduktivní.