Desetigólová přestřelka. Přerované si na posílenou rezervu Pardubic nepřišli

C h r u d i m – Hokejisté Přerova podlehli ve 46. kole Chance ligy v Chrudimi B-týmu Pardubic 4:6. Hanáci většinu zápasu proti Dynamu, za které nastoupily i extraligové tváře Jan Růžička či Jan Mandát, prohrávali. Ve třetí třetině snížili na rozdíl jediného gólu, vyrovnat už se jim ale nepodařilo. V tabulce se přesto nadále nacházejí na šestém místě se sedmibodovým náskokem na duo Zlín – Slavia.
46.kolo, pondělí 13.2.2023
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
6:4
(2:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. T. Svoboda (Hruška, Rohlík), 16. Bučko (Matýs, Hanousek), 23. Machač (Zeman, Pochobradský), 34. Matýs (Mandát, Rákos), 40. Hruška (Matýs), 57. Mandát (Matýs, Hrádek) – 14. Macuh (Hrdinka, Chroboček), 22. Krisl (Okál, Ševčík), 40. Jakub Svoboda (Kratochvil, Indrák), 49. Indrák (Chroboček). Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 377. Střely na branku: 27:36. Zblokované střely: 23:18. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.
Růžička – Bučko, Bukač, Hanousek, Nedbal, Hrádek, Chabada, Kubíček – Mandát, Rákos, Matýs – T. Svoboda, Hruška, Rohlík – Lichtag, Kaut, Kaplan – Pochobradský, Zeman, Machač
Král (40. Postava) – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Ministr

Velká část první třetiny patřila domácím, kteří měli k dispozici také několik extraligových tváří. Jako první šli ale do vedení ve 14. minutě Zubři, Rok Macuh na modré zpracoval kotouč bruslí a poté z levého kruhu přesně zakončil do bližší šibenice. Pardubice rychle dosáhly srovnání a poté dokonce i obratu. Hruška vyškrábl kotouč za brankou Krále a poté ho bekhendem předložil na zadní tyč Tomáši Svobodovi. Po další minutě pak hostující vyloučení ukončil ranou od modré čáry Martin Bučko.

Hned na startu druhého dějství mohla rezerva Dynama odskočit o dvě branky, když Rohlík vybízel ke druhému gólu Tomáše Svobodu, byli to ale Zubři, kdo si tentokrát vybojoval srovnání. Okál si dobře pohlídal kotouč, uvolnil prostor Jiřímu Krislovi a ten se příklepem prosadil z větší vzdálenosti. Domácí však na sebe s odpovědí po inkasovaném gólu znovu nenechali dlouho čekat. Dobře sehrané přečíslení tři na dva zakončil se špetkou štěstí Michal Machač.

Že se Pardubice chtějí vyhnout sestupu, prokazovaly svým výkonem. Po vypršení trestu Doležala zvýšily ve 34. minutě, když se obrana Zubrů chybně soustředila na Mandáta, přičemž byl u tyče nehlídaný Ondřej Matýs. Před sirénou však přišla pro MEO další nepříjemná rána. Nejen, že se Jan Hruška dokázal obtočit kolem branky a pohodlně zvýšil na 5:2. Při zákroku se navíc zranil brankář Král, který nakonec opustil led na nosítkách. Přerov ale záhy ještě snížil, Indrák bekhendem našel za obranu najíždějícího Jakuba Svobodu a ten se Růžičkovi trefil mezi betony.

Do třetí třetiny tak za stavu 3:5 naskakoval Michal Postava, jeho spoluhráči mu však práci ulehčili a začali být aktivnější. Zubři do chybující pardubické defenzivy bušili a po několika šancích se dočkali ve 49. minutě snížení. V mezikruží si sražený kotouč sebral Daniel Indrák a zakončil přesně k levé tyči. Hned vzápětí mohl vyrovnat Krisl, proti jeho obtočení branky se ale Růžička stihl přesunout. Neuspěl poté ani Okál, ani Süss a v 57. minutě bylo o přerovském neúspěchu rozhodnuto. Hanáci si nepohlídali rychlý brejk, ve kterém povedenou zadovkou našel Matýs Jana Mandáta a ten z prvního doteku stanovil konečné skóre utkání.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): Dneska jsme měli velice dobrý vstup do zápasu. Jely nám nohy, udrželi jsme se na kotouči, trochu méně nám šla střelba, netlačili jsme se tolik do brány, ale dobrým pohybem jsme si vytvářeli slušné šance. Do druhé třetiny jsme měli špatný vstup, nebylo to dobré, ale kluci se potom ve druhé polovině zvedli. Hráli jsme velice slušný hokej. Při stavu 5:2 bylo trochu mínus, že přišlo třicet vteřin před koncem třetiny snížení, což byla škoda. Třetí třetina nebyla z našeho pohledu tak dobrá, bylo tam hodně naší lehkovážnosti, ale kluci zabojovali a dovedli jsme zápas do vítězného konce. Jsme spokojení, pracujeme dál.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to vynikající, rychlý zápas, s výbornými kombinacemi na obou stranách. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale domácí byli produktivnější. Potrestali nás za chyby, kterých jsme se dopustili. Takové chyby nesmíme dělat v žádném utkání. V útočné fázi jsme mohli být úspěšnější, určitě jsme nebyli horší tým. Zasloužili jsme si bodovat, ale nepovedlo se. Nedá se nic dělat, musíme zabrat ve středu doma.