Další bodová ztráta, Zubři podlehli Havířovu také doma

P ř e r o v – Také z druhého utkání sousedů v tabulce odešel tým přerovských Zubrů poražen. Na Havířov nestačil ani v domácím prostředí MEO Arény, kde mu podlehl bohužel ještě výrazněji, tentokrát 2:5. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, ale domácí borce hodně srazila velmi špatná pasáž ve druhé třetině, kdy Zubři během pěti minut inkasovali tři góly. Po chvilce sice snížili, ovšem ve třetí části už vedoucí tým tabulky nepřipustil žádné komplikace. Příčinou další porážky je i pokračující špatná produktivita, modrožlutí totiž opět nevyužili spoustu šancí.
22.kolo, středa 5.12.2012
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
2:5
(0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Goiš (Kundrátek), 37. Kundrátek (Sprušil, Kudělka) - 19. Kanko (Rimmel), 30. Daneček J. (Sztefek, Vydra), 34. Rimmel (Potočný, Klimša), 35. Daneček J. (Sztefek), 53. Rimmel (Stránský, Potočný). Rozhodčí: Volf - Dučák, Novotný. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 988. Buly: 40:30. Střely na branku: 45:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Málek, Blinka, Sakrajda, Ditrich, Brančík - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Vaněk, Brada, Matušenko
Tomšů - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš, Bursík, Daneček, Sztefek, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas

Už úvod naznačil, že utkání bude znovu dosahovat vysokých kvalit. Aktivnější vstup měl Havířov, který zahrozil nejdříve Rimmelem a poté Stránským. Domácí Zubři se více osmělili až později. V osmé minutě pálil Ferenc i Pala, ale obě střely skončily na havířovském brankáři. Dobré zákroky předvedl také Vojtek, když o chvíli později likvidoval Rimmelovu střelu z první, která byla velmi nebezpečná.

Přerovští pak měli jasné gólové možnosti, ale šance vyzněly naprázdno. Po Málkově střele Tomšů zachytil kotouč na čáře a únik po křídle v podání stejného hráče skončil střelou vedle. Bohatý na šance byl i závěr prvního dějství, Zubři však v koncovce znovu selhali. Kundrátkův nájezd vychytal brankář a Osina svou tutovku neproměnil. Havířov tak domácí mužstvo po zásluze potrestal. Kotouče se po chybě obrany chopil Petr Kanko a zasunul jej přesně k tyči. Zubři mohli v posledních vteřinách vyrovnat, jenže špatnou koncovku měl také Ditrich.

Dohnání gólové ztráty Zubrům na začátku druhé třetiny příliš dlouho netrvalo. Kundrátek skvěle zabojoval o puk a předložil jej na hůl Jiřího Goiše, který už nemohl minout. Vyrovnání přerovský tým hodně povzbudilo, a tak v dalších minutách létala na havířovskou branku jedna střela za druhou. K vidění byly i dva sólové nájezdy po chybách obrany. Nejdříve Pechanec při tutovce nastřelil kotouč jen do Vojtka a na druhé straně Brančík v úniku mířil do betonu brankáře Tomšů.

Další pasáž druhé části byla pro Přerov hodně nepříjemná. Havířov totiž těžil z chyb v obraně a během krátké chvíle měl luxusní náskok. Nejdříve před brankou dorážel Jan Daneček, poté překonal Vojtka nad rameno Patrik Rimmel a ledovou sprchu dokonal dalším gólem opět Jan Daneček, tentokrát zakončující mezi betony. Ještě do konce druhé třetiny se Zubrům podařil stav alespoň snížit, když v přesilovce po velmi krásné kombinaci celé pětky střílel do prázdné brány Marek Kundrátek.

Začátek třetí třetiny přinesl Zubrům přesilovku a šance na snížení gólového manka tak byla vysoká. Výhodu jednoho hráče v poli ale domácí nevyužili, přestože Brančík u branky hodně drze dorážel. O snížení se modrožlutí snažili i dál a byli mnohem aktivnější než Havířov. Radost domácím však kazil brankář Tomšů, který zlikvidoval Sakrajdovu střelu a poradil si také s dotírajícím Goišem.

Mezi tři tyče při další tutovce nezamířil ani Ditrich, a tak opět v proměňování šanci vyučoval Havířov. Během přesilovky se napřáhl na modré čáře Patrik Rimmel a puk zastavila až síťka v brance. Zubři v závěru utkání nevyužili ani další přesilovou hru. Naopak mohli inkasovat ještě pošesté, protože dorážel Rimmel a krátce po něm se u tyče snažil zakončit Kolařík. Přerov tak s Havířovem prohrál i druhé utkání série sousedů v tabulce, tentokrát na domácím ledě 2:5.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Hodně nás to mrzí. Zápas byl vyrovnaný, ale přinesl nám školu v proměňování šancí. Dnes jsme se porazili ve druhé třetině, kdy jsme během chvíle udělali tři velké hrubky, které soupeř potrestal. Co se týká koncovky, tak je to taková malá tragédie. Musíme něco změnit, abychom začali střílet více gólů. Už podruhé za Havířov chytal juniorský brankář a my nejsme schopní ho výrazněji překonat.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Už delší dobu se potýkáme se zraněními několika hráčů a chybí nám i první dva brankáři. Dnes jsme utkání zvládli po taktické stránce a měli jsme velmi dobrý pohyb. Od stavu 1:3 už jsme byli lepší, průběh utkání jsme si hlídali. Hodně nás podržel mladý gólman Tomšů, protože Přerov měl dost šancí, které díky němu neproměnil.