Ani 51 střel na vítězství nestačilo. Zubři ze zápasu s Vrchlabím berou pouze bod

P ř e r o v – Na jeden gól se těžko vyhrává… Hokejisté Přerova se o tom přesvědčili počtvrté za sebou, v sobotním utkání 42. kola Chance ligy doma nestačili na Vrchlabí 1:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala přitom vyslali na branku Stadionu hned 51 střel. Ujala se však jediná, v polovině zápasu Soukupa z dorážky překonal Marek Sloboda. Hosté ve třetí části srovnali, chybu Hanáků potrestal Urban. Zubři pak nerozhodli ani při přesilovce čtyři na tři v prodloužení. Majitele druhého bodu určily až samostatné nájezdy, v páté sérii je rozklíčoval vrchlabský útočník Zeman.
42.kolo, sobota 29.1.2022
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Vrchlabí
1:2sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Sloboda (Jan Svoboda) – 46. Urban (Matýs, Nedbal), rozhodující nájezd Zeman. Rozhodčí: Květoň, Vrba – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 692. Střely na branku: 51:35. Zblokované střely: 16:13. Vhazování: 42:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, Herman, Jakub Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Sloboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Král, Dvořák, Novák
Soukup – Kynčl, Linhart, Jelínek, Kajínek, Nedbal, Voženílek, Oliva – Kusý, Chrtek, Heřman – Mrňa, Kaut, Koffer – Chalupa, Urban, Matýs – Zeman, Pochobradský, Machač

Na start Zubři kvůli špatným výkonům nemohli počítat s fanouškovskou podporou kotle, který mlčel. Velmi rychle však mohl ticho v hale rozčísnout Mrňa, jehož střela prosvištěla těsně kolem Klimešovy tyče. Domácí se opět prezentovali bídnou přesilovkou, kde nevyužili ani dva muže v poli navíc. Poté však jejich výkon začal narůstat a ze hry měli o poznání více. Soukup měl hodně práce s pokusem Slobody či s únikem Jakuba Svobody. Časté ostřelování však jeho kapitulaci v první třetině nepřineslo.

Tu druhou začali Hanáci ve čtyřech, ubránili se však bez potíží. Zlepšený výkon z první třetiny už ocenil i domácí kotel a Přerov nepřestával těžiště hry držet hlavně v útočném pásmu. Trpělivostí si Zubři došli ve 32. minutě pro úvodní branku. Z chyby Jelínka se vyrojilo bleskové přečíslení, ve kterém Soukup vykopl puk pouze před sebe a do mezikruží si mezitím sjel Marek Sloboda, který i přes obránce otevřel skóre. Vrchlabí poté začalo mírně přidávat, do sirény si však nevypracovalo nic, co by Lukáš Klimeš nedokázal vyřešit.

Domácí se na začátku třetí periody bránili ve třech, i s přispěním skvělého přesunu Klimeše proti Kautovi se však ubránili. Ve 46. minutě už však kvůli chybě v obraně o vedení přišli. Před branku se nastěhoval Matýs, který nejprve neuspěl. Pohotově ale po něm dorážel Patrik Urban, který měl práci poměrně lehkou. Nebezpečnějším celkem se pomalu začali stávat hosté, pořádně ale zatlačili i Zubři v přesilovce, kde je od druhé trefy dělily jen centimetry na brankové čáře. Žádná další branka v 60 minutách nepadla, proto se v MEO Aréně podruhé za sebou dospělo za stavu 1:1 do prodloužení. Ani to ale i přes Süssovu velkou šanci vítěze nepřineslo, proto musel o druhém bodu pro Vrchlabí rozhodnout v nájezdech Tomáš Zeman. Přerov tak počtvrté za sebou padl výsledkem 1:2.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Špatně se to hodnotí. Bodový zisk je proti tomu, co bychom potřebovali, malý. Na druhou stranu, tým musíme pochválit. Co jsme si řekli, jsme hráli. Bohužel, ani 51 střel nám nestačí. V přesilovkách se trápíme. Ve hře jsme provedli změnu na to, že chceme ze všeho střílet. Během přesilovek to vynecháme a chceme si nachystat něco lepšího. Je to velká škoda. Ze zápasu jsme měli získat víc, zasloužili jsme si víc než jeden bod. Na druhou stranu, přesilovky nerozhodly. Ubránili jsme oslabení ve třech, soupeř také. V nájezdech padl jeden gól. Nemáme hlavu dole a věříme, že to nemůže trvat věčně. Musíme dát víc než jeden gól.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Jsme velmi spokojení, protože jsme z Přerova odvezli dva body. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Ve čtvrtek jsme měli Porubu a stálo nás to hodně sil, takže jsme začali opatrně ze středního pásma. Soupeř nás přehrával a byl lepší, s tím jsme počítali. Ustáli jsme první třetinu bez gólu, což byl náš cíl. Přerov pořád tlačil a dal branku, což nás paradoxně nakoplo. Byla to pro nás taková facka, varování. Od té doby jsme začali hrát a srovnali jsme na 1:1. Přes to všechno jsme ale, když to vezmu z nadhledu, celý zápas tahali za kratší konec. Fantasticky nás podržel Kuba Soukup, geniální výkon. Nájezdy už jsou loterie, ve které jsme byli šťastnější, takže pro nás nesmírně zlaté dva body. Musím říct, že soupeře je mi trochu líto.