Junioři prohráli se Šumperkem

P ř e r o v - Po nesmírně náročném pátečním zápase na ledě silného Vsetína se přerovští junioři vrátili na domácí led v zápase proti Šumperku. Po první třetině, kdy byl Šumperk mírně lepší a branka nepadla přišla na řadu velmi nešťastná druhá třetina. V této dokázali hráči Šumperka domácímu Přerovu odskočit na rozdíl třech branek a Zubři jich neměli, také díky častému vyloučení síly na zvrat. V poslední části ještě přerovští zabrali, ale již to nebylo nic platné, když dokázali pouze korigovat vysokou prohru.
31.kolo, neděle 29.1.2012
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
2:6
(0:0, 0:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 54. Gazda (Tomeček), 56. Řezáč (Vaněk) - 29. Žalčík, 33. Galuška (Drtil, Gewiese), 33. Galuška (Gewiese), 42. Fryč (Holinka), 46. Drtil (Navrátil), 59. Holinka (Langr, Skoumal). Rozhodčí: Humpolíček - Dučák, Velínský. Vyloučení: 9:3, navíc Málek (Přerov) 10 minut osobní trest a do konce utkání, Kocan (Přerov) 10 minut osobní trest, hráčská lavice (Přerov) trest ve hře - Lyzák (Šumperk) 5 minut + do konce utkání, Galuška (Šumperk) 10 minut osobní trest Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 0:5, 2:5, 2:6.
Vrzala (46. Málek J.) - Vávra, Sklenář, Málek M., Drábek, Malínek, Vaněk, Klimecký, Řezáč, Kostiha, Hlídek, Loupal, Kvapil, Adámek, Šťastný, Gazda, Javora, Kocan, Vodák, Tomeček, Chovanec
Misiorz - Hoffmann, Navrátil, Gewiese, Fryč, Lyzák, Prokopec, Holinka, Drtil, Žalčík, Skoumal, Galuška, Horák, Kastner, Vepřek, Langr

Utkání dvou tradičních rivalů začalo vyloučením, kdy dostal hráč Šumperka trest za vražení na hrazení a po necelé minutě pro něj zápas skončil. O pětiminutovou přesilovku se hráči Přerova však připravili sami dvěma fauly. Po uplynutí přesilovek začal Šumperk tlačit. Mužstvo s hráči, kteří nastupují pravidelně v 1. lize bylo v úvodních minutách lepším družstvem. V 5. minutě se proháčkoval před bránu Michal Skoumal, jeho střela se odrazila k Jakubu Fryčovi, který stál na modré čáře a vyslal málokdyvídanou dělovku. Ještě krásnější byl však zákrok Jakuba Vrzali, který mách lapačkou a kotouč bezpečně ukryl v této části výzbroje. Jen o minutu později míchal s kotoučem za přerovskou svatyní šumperský Pavel Prokopec, poté s ním vyjel až před bránu, ale opět nechal jen vyniknout Vrzalu v přerovské bráně. Teprve v 10. minutě se dostali do šance také přerovští. To když střílel Martin Javora a jeho střelu se pokoušel dorazit Matěj Málek. Bohužel neúspěšně. Neuplynula ani minuta a do velké šance se dostali opět hosté. Mezi kruhy se dostal ke kotouči Tomáš Langr a svou střelou vystrašil přerovského muže s maskou. Poté se dostávali do hry i přerovští borci. V 15. minutě si vyrazil na výlet do útočného pásma Daniel Kocan, ale jeho střela neskončila v síťce. V 18. minutě měl Přerov dokonce dvě šance skórovat. V první z nich se ocitl David Šťastný, který střílel z mírného úhlu a ve druhé se divákům představil Martin Javora. V bráně neskončil ani jeden z těchto dvou kotoučů. Pouhou minutu před koncem vyrobili Zubři chybu a za kotoučem se vydal Jakub Vrzala. U tohoto puku byl však dřív Petr Gewiese a přerovského brankáře přehodil. Kotouč jen o malinkou píď netrefil bránu. Tímto také skončila úvodní část hry.

Ve druhé části vzal vše na sebe hlavní rozhodčí zápasu. Nejprve však ještě ve 23. minutě to zkoušel navrátivší se Robin Vodák z dorážky a o pár vteřin později i z mezikruží, ale úspěšný nebyl ani jednou. O minutu později to zkoušel nebezpečně zpoza obránce hostující Pavel Prokopec, ale Jakub Vrzala se nenechal zaskočit. Ve 25. minutě vyháčkoval celou obranu hostí David Šťastný, nechal za sebou ležícího šumperského hráče Petra Gewieseho a zakončoval bekhendovou střelou. Přerov se v těchto částech hry nadechoval k náporu. O další minutu později střílel z kruhu Jaroslav Tomeček a kotouč gólmana Misiorze trefil tvrdě do ramena a odrazil se nad bránu. Ve 27. minutě se málem radovali hosté. Střelu Daniela Horáka přerovský brankář pouze stlumil za sebe a ta se odrazila od tyče mimo branku. Poté se opět ujali slova Zubři a Martin Javora se dostal do samostatného úniku. Přesto, že byl v závěrečné fázi trošku potažen, rozhodl se pro blafák do bekhendu, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sjel z hole. Poté se do veliké šance dostali hosté. A protože byli velmi aktivní před žlutomodrou svatyní dostalo se jim velké odměny. po velkém důrazu a na několikátý pokus dotlačil kotouč do brány hostující Michal Žalčík a dostal své barvy do vedení. Přerov se snažil o brzkou odpověď. Na modré čáře byl u kotouče Matěj Málek, který ho ještě stihl nahodit. Poté do něj najel soupeřův obránce a ke všeobecnému překvapení si šel právě přerovský hráč odpočinout na trestnou lavici. Zubři však hráli oslabení velice dobře a soustředěně. Dokonce se jim podařilo zaútočit. Ke kotouči se dostal Martin Gazda, ale na útočné modré čáře byl sražen obráncem, který mu nechal v jízdě patu. Hosté se dostali ihned do protiútoku, dostali se až do útočného pásma, kde se již rozhodčí odhodlal vylučovat, ale opět na straně Přerova. Za nedovolené bránění si šel odpočinout Petr Drábek a hostům se naskytla příležitost zvýšit vedení. Série velmi divných rozhodnutí rozhodčích však pokračovala i nadále. Jaroslav Tomeček vyhazoval kotouč ven ze hřiště a ten tečoval jeden ze šumperských. Verdikt rozhodčího zněl jasně. Další menší dvouminutový trest pro hráče ve žlutomodrém. S touto přeilovkou si již šumperští věděli rady. Po dlouhých přihrávkách se kotouč dostal k Janu Galuškovi, který již neměl problém z blízkosti přehodit ležícího brankáře. Ještě v téže minutě a při pokračující přesilové hře o dva hráče v poli navíc byli opět šumperští hráči velmi důrazní před bránou Zubrů a dokázali zasadit třetí úder. To dorážel do prázdné brány opět Jan Galuška. Hra se poté uklidnila. hráči hostujícího celku již měli nahrané a Zubři byli po předešlých minutách velmi rozhození. Domácí mohli ovšem stále skórovat. Ve 35. minutě se v útočném pásmu dostal ke kotouči Martin Gazda a střelou zápěstím vystrašil po dlouhé době brankáře hostí. Ještě 3 minuty před koncem druhé části hry střílel od modré čáry nebezpečně hostující Jakub Fryč a dělovkou trefil tyčku. V závěrečné vteřině to ještě zkoušeli hostující hráči a po střele se pokoušel dorážet Jan Galuška. Výsledek byl ovšem pouze takový, že sekl gólmana Vrzalu. To si nechtěli nechat líbit přerovští obránci. Martin Kvapil, který se rozjel na Jana Galušku byl však sražen hokejkou stejným hráčem na led. Výsledkem bylo opět pouze vyloučení na obou stranách.

A protože Zubři stále ještě dohrávali poslední třetinu v oslabení a museli se bránit nemohli se dostat do náporu a pokusit se vyrovnat. Bohužel však ihned po začátku poslední části hry nechali volného na modré čáře Jakuba Fryče a ten se tentokrát se svou dělovkou nemýlil. Tento gól zřejmě vzal většině hráčů poslední vítr z plachet. Ihned po inkasovaném gólu nechali přerovští hráči hostujícího Tomáše Langera vyjet s kotoučem až před bránu, ale branka z toho tentokrát nebyla. V této době byla hra již poměrně klidná což se zřejmě nelíbilo hlavnímu rozhodčímu Humpolíčkovi, který viděl další faul přerovského hráče, který vyvolal smích všech přítomných v hledišti. Ani v této přesilovce se již tak zdecimovaným Zubrům nepodařilo ubránit. Sám před gólmanem zůstal šumperský Lukáš Drtil a dokázal svou střelu prostrkat gólmanovi přerova mezi betony. V této chvíli již svítilo na světelné tabuli hrozivých 0:5. Přerov však chtěl zaznamenat alespoň čestný úspěch před domácím publikem. Ve 45. minutě byl před hostujícím brankářem sám Martin Javora, ale jemu dnes gól souzen nebyl. Poté se Zubři museli opět bránit v oslabení. Navíc zápas skončil pro Daniela Kocana, který navíc ještě inkasoval desetiminutový osobní trest. Hosté však již nikam nespěchali, protože utkání již bylo v podstatě rozhodnuto. A tak ještě deset minut před koncem zápasu střílel z kruhu Patrik Řezáč, ale na svou světlou chvilku si musel ještě chvíli počkat. Utkání již spělo do svého závěru, když se u mantinelu chopil kotouče Jaroslav Tomeček, nahodil ho před bránu a tam jej tečoval za záda hostujícího gólmana Martin Gazda. Tento čestný úspěch vlil novou krev do žil domácím hráčům a ti se začali více dostávat před hostující bránu. Uplynuli pouhé dvě minuty a Petr Vaněk vybojoval kotouč, přihrál ho Patriku Řezáčovi, ten oklamal obránce a přesnou střelou pod vyrážečku ještě korigoval výsledek. Zubři se pak tlačili do zakončení a chtěli vsítit ještě aspoň jednu branku. Při tom zapomněli na úplně neobsazeného Tomáše Langra, který se řítil sám na bránu. Za ním si ještě sjížděl jeho spoluhráč, ale Tomáš Langer se rozhodl pro střelu a tu si v té době již chytající Jakub Málek pohlídal. Ještě v předposlední minutě se hosté postarali o změnu skóre. Kotouč po hezké kombinaci putoval po ose Michal Skoumal - Tomáš Langr až k volnému kapitánovi Janu Holinkovi a ten již neměl problém zakončit do prázdné brány. Nutno podotknout, že v této době bylo na ledě sedm hráčů hostí, čehož si ani jeden z rozhodčích nevšiml. Poté se utkání již pouze dohrálo. Zubři si připsali ještě další čtyři trestné minuty, šumperští ještě dvě a utkání skončilo. Možná pro přerovské velice nešťastně, ale výsledek je v platnosti i když hru ovlivnil velmi nepřesný rozhodčí Humpolíček.

Jakub Málek (brankář HC ZUBR Přerov): Zezačátku bylo utkání vyrovnané. Poté jsme však dostali nějaké góly a neproměnili jsme nějaké šance, které jsme tam měli. Poté tam měl Mates (Matěj Málek pozn. redakce) takový zákrok, který rozhodčí ohodnotil jako faul. Zápas to byl dobrý. Myslím si, že soupeř byl o malinko lepší ale myslím si, že kdybychom na to byli lépe připravení tak jsme to vyhráli.

Kamil Skoumal (trenér HK HOKEJ Šumperk 2003): Dnes jsme si myslím vyhráli zaslouženě. Po výborné první třetině, kdy jsme v jiných utkáních zaspali tak dnes se povedla, jen jsme nedokázali dát góly. Ty jsme dali až ve 2. třetině a zaslouženě jsme dnes asi vyhráli. Soupeř byl často vyloučený a to nám asi nahrálo a podařilo se nám využít přesilovky a to rozhodlo.