Mladší než obvykle aneb s Porubou se "ziskem" nula bodů

Mladší než obvykle aneb s Porubou se
P Ř E R O V - Dnešní netradiční brzké odpoledne patřilo přerovským juniorům, kterým o nic nešlo a junioři, kteří přijeli z Poruby a kteří si mohli dnešním dvoubodovým úspěchem zajistit udržení v 1. lize juniorů. Naopak Zubři dali šanci několika hráčům ze staršího dorostu, kteří by měli barvy Zubrů hájit v dalším ročníku. A nutno podotknout že "mladší" starší dorostenci se ukázali v dobrém světle. Hokejsté ostravské Poruby bojovali jako lvi a také si nakonec odvezli zaslouženou výhru a udržení v soutěži.
34.kolo, pátek 4.3.2011
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:6
(1:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Janás (Navrátil), 37. Vodák (Brada), 56. Gazda (Chovanec, Malínek) - 3. Barčák (Svoboda), 11. Vajda (Bystroň, Mládenka), 33. Šimkovič (Vidlák), 33. Vidlák, 38. Šimkovič (Kofroň), 59. Vajda (Peslar) Rozhodčí: Klimecký - Cik, Kratochvíl Vyloučení: 6:6 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Průběh zápasu: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6
Zemanovič (Vrzala) - Švrček, Dočkal "C", Sklenář "A", Klusal, Bachánek, Gazda, Klimecký, Maša, Malínek, Hlídek, Loupal, Šťastný, Maršálek "A", Brada, Janás, Kocan, Vávra, Vodák, Navrátil, Chovanec
Hanuska (Maček) - Jasiok, Špok, Svoboda, Dusík, Mládenka "C", Ferenc, Barčák, Vidlák, Kofroň, Šimkovič, Kurovský, Peslar, Hudeček, Vajda, Dominec, Zuber, Bystroň

Dnešní utkání začalo ve svižném tempu a po úvodním oťuknutí obou gólmanů se prosadili přerovští Zubři. V čase 0:28 si na útočné modré pohrál s útočníkem přerovský Navrátil, když si jej položil a nahrál na kruh úplně volnému Tiboru Janásovi, který si svou premiéru osladil střelou z první a následným gólem. Jenže Poruba měla dnes velmi silné přesilovky a hned tu druhou využila. Do prázdné brány z hranice brankoviště dorážel a srovnal stav v čase 2:07 Jan Barčák. Ihned po góle se do útoku znovu vrhl Přerov a aktivní Janás si to namířil přímou čárou k bráně, ale gólmana nepřekonal. A v 8. minutě se do zakončení dostal Zubr Klimecký, ale bránu bohužel přestřelil. O minutu později se do úniku vydal hostující Kofroň, ale gólman Zemanovič svůj tým držel. Netrvalo však dlouho a Přerov si zahrál pouze ve třech a to bezezbytku Poruba využila. V čase 10:25 se ze skrumáže před bránou trefil hostující Radovan Vajda. V další části třetiny už přítomné diváky zvednul ze sedadel pouze pěstní souboj přerovského Sklenáře a hostujícího Kofroně. Tímto se taky první třetina skončila.

Druhá třetina začala vyloučením hráče Poruby, které Přerov nedokázal potrestat a tak jsme první větší šanci mohli zapisovat až ve 29. minutě, kdy to střelou z boku zkoušel domácí Klimecký. Ovšem hned poté Poruba odskočila na rozdíl dvou branek a to, když v čase 32:03 tečoval kotouč vystřelený ihned po buly hráč Poruby Štefan Šimkovič a poté se již radoval ze třetí branky. A aby byla smůla pro domácí úplná, tak o pár vteřin později ujeli hosté 2 na 1 a na vyrážečku velice přesně vystřelil Martin Vidlák. Přerov byl mírně opařen, ale v čase 37:02 si našel odražený kotouč na kruhu Robin Vodák a přesně mířenou střelou vykřesal naději pro domácí. A o pár vteřin později si spoza branky vyjel Daniel Kocan, což tušil brankář hostí a stihl vystrčit hokejku. Ve 38. minutě střílel hostující Vajda a tečoval jeho spoluhráč Bystroň. Brankář Zemanovič byl však pozorný. A ještě v téže minutě ujeli přerovští Dočkal s Mašou na jediného obránce, který však stihl lehnout na led a přihrávku zblokovat. Tímto také druhá perioda skončila.

Třetí třetina začala opět vyloučením hostujícího hráče, které však nedokázali domácí zužitkovat a navíc jim ujel hostující Vidlák, ale Zubři se dnes mohli spolehnout na brankáře Zemanoviče. O pár vteřin později se stejná situace opakovala na druhé straně, ale Brada z Přerova byl také neúspěšný. Přerovu zbývalo už málo času na zkorigování výsledku a navíc dával šanci hostujícím hráčům útočit. Například v 51. minutě to z boku zkoušel Šimkovič, ale bránu netrefil. O čtyři minuty později se sám na bránu řítil přerovský Šťastný, ale faul mu zabránil lépe zakončit. Následnou přesilovku už Zubři využili. Po nejkrásnější kombinaci zápasu se trefil v čase 55:33 přerovský Martin Gazda po nádherné přihrávce Ondřeje Chovance. Svou střelu střelec ještě otřel o břevno. Vše si Zubři ovšem pokazili v závěru zápasu, když před úplně prázdnou bránou nechali volného Radovana Vajdu, na kterého šla ukázková přihrávka. Střelec již neměl problém zakončit do odkryté brány. To vše v čase 58:22. Zubři se již na následný odpor nezmohli a navíc ani neměli čas.
K poslednímu zápasu sezony odjíždějí Zubři do Třebíče, který si již zajistil první místo v soutěži. Utkání se sehraje v neděli.

Vojtěch Sklenář (obránce HC Zubr Přerov): Začátek nebyl špatný. První třetina myslím, že vypadala celkem dobře. Mladí hráči se ukázali velmi dobře. Dali jsme rychlý gól, ale škoda, že jsme další dva dostali ve zbytečných oslabeních. Hlavně přesilovka 5 na 3 byla zbytečná. Ve 2. třetině jsme opět zkolabovali v pár minutách, dostali jsme rychlé góly a už se to vezlo. Nedáš - dostaneš se potvrdilo a pak už byl rozhodující náskok Poruby. Šlo vidět že oni hrají o všechno a my jsme měli mladý výběr, ale myslím si že jsme špatný výkon nepodali