Junioři porazili Hodonín na jeho ledě!!!

H o d o n í n - dnešní den byl ve znamení souboje týmu Přerova a Hodonína. Klání se sehrálo na ledě Drtičů z Hodonína a mělo hned několik zajímavých momentů. Přes uznaný gól, který nebyl, až po konečné vítězství našich borců, kteří se dokázali postavit proti osudu a svého soupeře dokázali hlavně díky druhé třetině porazit. I když lépe začali domácí hráči, Přerov se dokázal oklepat a dokonce ve 2.třetině jasně kralovat utkání. I přesto, že se domácí snažili ještě s výsledkem v poslední části hry něco udělat, tak Přerov jim nedovolil víc než pouze snížit.
28.kolo, neděle 12.12.2010
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
3:4
(1:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Charvát, 49. Vrba (Běloch), 60. Zelinka (Vrba) - 13. Javora (Bosák), 23. Javora (Brada), 29. Dočkal (Pánek), 33. Hlídek (Kreisel, Javora) Rozhodčí: Čech - Lukš, Reich Vyloučení: 9:11, navíc Dočkal (Přerov) 10 minut osobní trest, Maršálek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4
Rajčák (Jež) - Vrba, Charvát, Lenkovič, Směřička, Koubek, Mokráň, Nekoranec, Zelinka ("C"), Juránek, Běloch, Bilický ("A"), Hlavačka, Opavský, Blažek, Pekar, Navrátil, Smetana ("A")
Ginter (Vrzala) - Klimecký, Dočkal ("A"), Blaheta, Schaffer, Bachánek, Pánek, Vaněk ("C"), Hlídek, Loupal, Kreisel, Maršálek, Brada, Javora, Kocan, Vávra, Bosák, Chovanec

Utkání začaly oba týmy sice nebojácně, ale také nepřesně. Proto chvíli trvalo, než hezky zaplněné tribuny hodonínského zimního stadionu dokázal někdo rozehřát. Jako prvnímu se to povedlo ve 4.minutě Zubrovi Loupalovi, ale svůj průnik nezakončil dobře. Poté si šel odpočinout na trestnou lavici přerovák Bachánek za hrubost a na ledě za začaly dít divy. Hodonín přitlačil naše borce do obraného pásma, vytvořil závar před bránou a v čase 4:45 si domácí Charvát položil gólmana Gintera, ale bránu přestřelil a dojíždějící přerovský Schaffer zavadil hokejkou o síťku v brance. K údivu všech a k velkému zděšení hostí ukázal rozhodčí na bránu a uznal gól, který nebyl. Nepomohly protesty hostujícího kapitána Vaňka, ani to, že kotouč se již nacházel na modré čáře nikoliv v brance. Po této situaci se hosté snažili útočit, ale nedařilo se jim to také díky častým vyloučením. V dobré šanci se naši borci ocitli v 9. minutě, když z mezikruží pálil Brada, ale gólman Rajčák jeho pokus kryl. Poté rozhodčí Čech vyloučil nejprve hostujícího Vávru, ale za pár vteřin po něm putoval na lavici hanby také domácí Mokráň a hra 4 na 4 hostům seděla. V čase 12:28 naznačil střelu Zubr Bosák a poté přihrál před prázdnou bránu Martinu Javorovi, který již neměl problém kotouč zasunout do odkryté brány - 1:1. Poté to ještě zkoušel domácí Bilický střelou z mezikruží, když mu přihrával zpoza brány Lenkovič. To vše v 18.minutě. Poslední vteřiny úvodní části však patřily borcům ve žlutomodrých dresech. Do úniku 2 na 1 se dostali Vaněk a Kocan. První jmenovaný vystřelil a Kocan se snažil dorážet. Bránu netrefil a ihned po této akci se ozval klakson oznamující konec 1. periody

Druhá část hry začala vyloučením domácího Mokráně. Přerov si vytvořil tlak a po přihrávce Dočkala střílel z kruhu aktivní Blaheta. Co se nepovedlo v předchozí akci, povedlo se v čase 22:13. Krásnou ránu vyslal Brada a chvilkovou dezorientaci rychle využil ke vstřelení gólu Zubr Martin Javora - 1:2. V této chvíli převzal iniciativu Přerov a další góly byly na spadnutí. O chvíli později střílel z mezikruží Dočkal po přihrávce Pánka, ale gól z toho nebyl. Poté se Přerov musel bránit ve dvojnásobném oslabení, ale ubránil se bez větších obtíží a navíc byl sám nebezpečný. Když měl ve 29. minutě kotouč na holi přerovský Pánek, nikdo netušil, že o pár vteřin později se budou hosté radovat potřetí. Pánek přihrál najetému a zcela zapomenutému Petru Dočkalovi, který zakončil ze samostatného nájezdu přesně do šibenice 28:55 - 1:3. A poté co Petr Dočkal vstřelil gól, jel se radovat za spoluhráči ke střídačce. To se zřejmě nelíbilo hlavnímu sudímu a Petr Dočkal vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Opět se divil celý stadion. Poté ovšem rozhodčí vyloučil dva hodonínské a Zubrům se naskytla příležitost zvýšit své vedení. Rozehráli krásnou kombinaci v útočné třetině a v čase 32:37 připutoval kotouč po ose Javora - Kreisel až na modrou čáru, kde již čekal Petr Hlídek a rozjásal přerovskou střídačku počtvrté ranou od modré čáry, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:4. A Přerov neustával v aktivitě. Ve 36.minutě nahrával Vaněk mezi kruhy zcela volnému Kocanovi, ale ten neproměnil velkou šanci. O minutu později se do úniku dostal Blaheta, ale střelu do vinklu dokázal domácí brankář zázračně zneškodnit lapačkou. Celou 2.periodu zakončilo vyloučení přerováka Vaňka, ale Hodonín byl tak zaskočen, že nedokázal nic vymyslet.

Přesilovka se však přesouvala ještě do poslední periody a tu začal Hodonín velice aktivně a hned ve 41.minutě spálil neuvěřitelnou šanci domácí Juránek, když po ťuk - ťuk kombinaci netrefil prázdnou přerovskou svatyni. Hned o minutu později bylo za sekání nařízeno trestné střílení ve prospěch domácích Drtičů. Jel jej hráč domácích Zelinka, ale blafák se mu nepovedl a gólman Ginter skvěle vypíchl kotouč hokejkou. Stejná situace se opakovala i o pár vteřin později, jen s tím rozdílem, že nebylo nařízeno trestné střílení, ale domácí hráč Směřička se dostal do koncovky vlastním přičiněním, ale brankář Ginter znovu použil svou hůl a kotouč vypíchl. Ve 45.minutě se Přerovu naskytla příležitost k rozhodnutí zápasu. Jan Loupal dorážel kotouč před bránou domácích, ale gól z toho nebyl. Důležitý moment přišel, když byl vyloučen domácí Nekoranec, ale domácím stačila chvilka nepozornosti hostí, dostali se do přečíslení 2 na 1 a po přihrávce Petra Bělocha střílel do odkryté brány Lukáš Vrba - 2:4. To vše v čase 48:19. Poté si Přerov zahrál další přesilovky, tentokrát 5 na 3, ale opět nebyl úspěšný. V 57.minutě se až před gólmana domácích proháčkoval šikovně Blaheta, ale Rajčák opět kryl. V 59.minutě měli obrovské šance hostující nejprve Loupal a poté i Vaněk, ale branky v domácí síti se již stadion nedočkal. Naopak v téže minutě byl za vyhození kotouče potrestán dvěma minutami hostující Schaffer a Hodonín to zkusil bez brankáře. Přerovští obránci se obětavě vrhali do střel. Vítězství bylo skutečně blízko. Kotouč se však stále točil v těsné blízkosti přerovského brankoviště a po jedné ze skrumáží se v čase 59:56 trefil domácí kapitán Zelinka a korigoval na konečným 3:4 pro Zubry z Přerova.
Po zápase byla vidět na hostujících hráčích nejen radost, ale také rozčarování z výkonu sudího. Ale samozřejmě radost převažovala a Zubři si mohli po závěrečném hvizdu zařvat vítězný pokřik. Uplynulý víkend byl úspěšný na 100%.
Další zápas sehrají juniorští Zubrři již tento čtvrtek a bude to v zápase, ve kterém změří síly s Valachy ze Vsetína. Všichni jsou na tento zápas co nejsrdečněji zváni.

Josef Doležal (trenér SHK Hodonín): Dnešní utkání jsme si prohráli ve 2. třetině, kdy jsme inkasovali 3 góly po našich individuálních a hrubých chybách. Navíc jsme byli často vylučováni a naše proměňování šancí bylo velice špatné
Josef Málek (trenér HC Zubr Přerov): Dnes byla rozhodující 2. třetina, kdy se nám povedlo odskočit soupeři na tříbrankový rozdíl. Navíc v této části hry jsme měli další šance ke skórování. Zbytek zápasu byl poměrně vyrovnaný