Skvělá poslední třetina znamená další body!!!

P ř e r o v - Po nevydařeném utkání v Orlové sehráli reprezentanti přerovského hokejové klubu Zubr Přerov další utkání. Na domácím kluzišti změřily síly se stejně starými hokejsty Frýdku - Místku. zápas to byl nadmíru důležitý, protože soupeře v tabulce dělily pouhopouhé 4 body. Úvodní 2 třetiny byly herně vyrovnané i když si mírný náskok ve skóre drželi domácí borci. V posledním dějství ovšem odskočil Přerov nejen ve skóre, ale i herně hrál daleko lépe než v předchozích dějstvích. Konečné skóre 7:2 se však nerodilo lehce
27.kolo, pátek 10.12.2010
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
7:2
(1:0, 2:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 19. Brada (Vodák), 32. Vaněk (Kocan), 34. Pánek (Dočkal), 48. Kocan (Schaffer), 49. Pánek (Prášek), 50. Schaffer (Kocan, Vaněk), 57. Pánek - 26. Mičulka (Vacula), 34. Dubčák (Alina, Fiala) Rozhodčí: Dědek - Trunečka, Kratochvíl Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2
Ginter (Vrzala) - Navrátil, Dočkal ("A"), Blaheta ("A"), Schaffer, Bachánek, Pánek, Vaněk ("C"), Klimecký, Maša, Prášek, Hlídek, Loupal, Maršálek, Brada, Javora, Kocan, Vávra, Bosák, Vodák, Chovanec
Polonyi - Golasowski, Štubňa, Bartek, Vacula, Kocurek ("C"), Langer, Matula, Mičulka, Ševčík, Fiala, Alina ("A"), Dubčák, Dohnal, Matysz, Částečka ("A"), Golasovský

Do utkání ve kterém šlo o hodně nastoupili aktivněji hokejisté domácího Zubru, když hned v úvodní minutě ujeli Kocan s Vaňkem, ale Kocan zakončoval sám a prozatím ztroskotal na golmanovi hostí. Už ve 2.minutě, ale objel bránu hostující Alina, golman Ginter, který dnes zastoupil golmana Vrzalu byl také úspěšný. O chvíli později, konkrétně ve 4. minutě střílel z mezikruží na vyrážečku přerovák Javora, ale také neuspěl. Poté se hra uklidnila a tak dalším vzrušením bylo až vyloučení hostujícího Aliny. Přesilovka však zůstala nevyužita i když si Přerov vytvořil tlak na bránu. Hned v 11. minutě se do šance prodral hostující a velmi aktivní Alina, ale bekhendovou střelou proti Ginterovi neuspěl. Ještě v téže minutě zahrozil Frýdek - Místek razantněji. Z mezikruží trefil Částečka tyč přerovské svatyně. Poté šel zchladit hlavu i přerovský hráč a to sice Bachánek za nedovolenou hru vysokou holí. Ovšem i tato přesilovka zůstala nevyužita. V čase 18:56 se však již radovali domácí a to když si udělal u mantinelu místo Robin Vodák a přihrál pocukrovanou přihrávku před bránu na Petra Bradu a ten neměl problém zakončit 1:0. To bylo také to poslední co jsme v úvodní periodě viděli.

Druhá perioda začala velmi opatrně z obou dvou stran. První šance jsme zaznamenali tedy až ve 26. minutě a to na straně Frýdku - Místku. Před domácí svatyní se zjevil zcela nekrytý hostující Bartek, ale brankář Ginter byl opět bezchybný. Po této akci se vhazovalo v obranném pásmu Přerova, hosté vyhráli buly a v čase 25:20 se ke kotouči dostal host Mičulka a hezkou střelou rozjásal nejen sebe, ale i své spoluhráče střelou přímo do šibenice 1:1. Poté se do tlaku dostal Frýdek - Místek. Hned ještě ve 26. minutě to nadvakrát zkoušel frýdecký Golasovský, ale nepovedlo se mu překonat Gintera v brance Přerova. Tlak hostí gradoval, když si šel zchladit hlavu na trestnou lavici domácí Prášek, ale Přerov se bránil velmi dobře. A nejen, že přesilovku ubránil, ale ihned po tom co se Prášek dostal z trestné lavice se dostal také k puku a jel sám na braknáře, ale se svým sólem si neporadil dobře a také dorážka Javory nebyla úspěšná. Poté se do akce dostal útok vedený kapitánem Vaňkem a samotný kapitán v čase 31:18 rozvlnil síť branky hostí podruhé - Petr Vaněk 2:1. Krásná střela se otřela o tyč brány. A to ještě nebyl všem radostem konec. V čase 33:27 se do podobné akce dostal Jiří Pánek a také on si otevřel v zápase gólový účet a opět střelou do šibenice na vyrážečku. Bohužel ještě v téže minutě v čase 33:58 se gólově prosadil i hostující Dubčák, když dorážel střelu kolegy Aliny 3:2. Poté byl vyloučen další přerovský hráč Blaheta a hosté spálili obrovskou šanci na vyrovnání. Přerovští úplně zapomněli na nekrytého Fialu před domácí bránou, ale tentokrát zachránil situaci skvělým zákrokem Ginter vyrážečkou. Ještě 2 minuty před závěrem 2. třetiny byl vyloučen hostující Štubňa za krosček, ale v přesilovce Přerov kromě zámku nevyprodukoval nic.

Závěrečná třetina měla patřit hostům podle výsledku, ale opak byl pravdou. Přerov byl hladovější po gólu, kterým by rozhodl napínavý zápas. Ve 42. minutě se ocitl sám před hostující bránou Javora, ale prostě dnes mu nebylo přáno. O minutu později se velmi aktivní Kocan prokličkoval až před bránu Frýdku, ale úspěšný také nebyl. Ve 47. minutě si šel odpočinout na lavici hanby hostující Langer, ale ihned po 9 vteřinách vyrobili přerovští hrubici na útočné modré a situaci musel hasit pouze za cenu nedovoleného zákroku domácí Maršálek. V hře 4 na 4 zřejmě Přerov rozhodl zápas. V čase 47:20 se dostal do zakončení Schaffer, ale domácí se radovali až z dorážky Daniela Kocana 4:2. Ještě ve hře 4 na 4 se domácí radovali i popáté. V čase 48:01 se dostal kotouč k Jiřímu Pánkovi a ten krásnou střelou od modré poslal svůj tým již do luxusního tříbrankového náskoku 5:2. A to ještě nebyl všem radostem konec. Skvělou tříminutovku Zubrů završila v čase 49:09 střela Kocana a gólová dorážka Václava Schaffera 6:2. Ještě ve 49. minutě se ukázkově proháčkoval obranou hostí Zubr Blaheta ale bekhendovou střelou netrefil bránu. Poté se již hra uklidnila a zápas se pouze dohrával. Ještě naposled Zubři trkli v čase 56:07. V ponechané výhodě, která trvala neuvěřitelnou minutu a 10 sekund se přerovští dostali 2x do pásma soupeře a 2x pásmo soupeře opustili. Napotřetí se to už povedlo. Ještě stále v téže probíhající výhodě si vyšlápl domácí Jiří Pánek a kolem mantinelu projel až před bránu hostí a zakončil přesně do vinklu 7:2. Poté se hra již skutečně jen dohrávala. Další zápis do statistik si připsali už pouze hosté, když se nechal vyloučit minutu před koncem hostující Bartek, poté co nepěkně sestřelil kolenem domácího obránce Maršálka. Přesilovka už však zůstala bez využití. Domácí Zubři si tedy poradili se soupeřem v důležitém uktání v poměru 7:2. Další pokus být víkendově 100% úspěšní tedy zahájili výhrou s Frýdkem - Místkem. Pokus dodělat úspěšně rozdělanou práci budou mít přerovští junioři v neděli na ledě nebezpečného Hodonína. Utkání začíná netradičně v 17:00 a určitě budeme všichni našim borcům držet palce.

Daniel Kocan (útočník HC Zubr Přerov): Tak dnešní zápas byl v úvodních dvou třetinách poctivá plácaná a nic jiného. Nám pomohl až čtvrtý gól a poté se taky celá hra otočila v náš prospěch ve 3. třetině. Poté jsme už hru ovládali.
Tomáš Snášel (trenér HC Frýdek - Místek): V dnešním zápase jsme byli lepší, ale nedávali jsme góly ani z nejvyloženějších šancí. Poté co jsme inkasovali branku na 4:2 jsme šli dolů a soupeř byl již z každé střely úspěšný.