Junioři dokázali držet krok s lídrem soutěže jen dvě třetiny

P ř e r o v - V posledním domácím zápase juniorů v této sezóně měli Zubři soupeře nejtěžšího - juniory z Třebíče, kteří prakticky celou sezónu okupují vedoucí místo v tabulce ligy juniorů. Se svým protivníkem dokázali držet dlouho krok, dvakrát dokonce o gól vedli. V poslední třetině však už jeho tempu nestačili, často byli vylučováni a Třebíč přidala ve svých přesilovkách další dvě branky. Navíc jeden sporný gól ještě nebyl hostům uznán.
39.kolo, neděle 28.2.2010
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
3:5
(1:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6.Kreisel (Blaheta), 26.Blaheta (Prášek), 27.Málek (Nedbal) – 15.Belatka (Vítek), 24.Čtveráček (Vondráček), 38.Dočekal (Kotrba), 48.Krutiš (Kotrba, Dočekal), 57.Kotrba (Křenek) Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Šimčík Vyloučení: 15:11, navíc M. Ferenc (Přerov) 10 minut osobní trest Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5
Okáč (54. Ginter, 55. Okáč) – Schaffer, Kreisel, Konečný, M. Ferenc, Ryšánek, Molnár – Hradil, Kocan, Loupal – J. Ferenc, Nedbal, Málek – Holík, Šteiner, Šrámek – Prášek, Blaheta
Wolf – Čtveráček, Vyhnálek, Belatka, Kún, Dvořák, Kotrba, Švaříček, Křenek, Vítek, Krutiš, Dočekal, Kesner, Vondráček, Giz

Junioři Zubrů dokázali favoritovi dlouho vzdorovat. Třebíč sice hned po úvodním zaútočila, daleko ke gólu neměl Vítek, ale aktivitu obou týmů brzy zbrzdily vyloučení. V 6.minutě prudce střílel z kruhů Holík, třebíčský gólman Wolf puk vyrazil pouze před sebe kde se okamžitě utvořila skrumáž. V ní se podařilo dvojici Blaheta - Kreisel dopravit kotouč za brankovou čáru - 1:0. Minutu poté to mohlo být už o dvě branky, obrovskou šanci spálil Málek, který si dokázal najet až před Wolfa, ale nepřekonal jej. Třebíč se snažila vyrovnat, ale dlouho se jí to nedařilo. Slušnou šanci měl ve 13.minutě třeba Dočekal, když střílel sice z boku, ale měl část brány prázdnou. Okáč ale perfektně zasáhl betonem. Jen 15 sekund poté se protlačil až před Okáče Giz, ale ani on neuspěl. Hostům se podařilo vyrovnat až při své přesilovce na počátku 15.minuty. Belatkova tvrdá střela od modré prošla mezi hráči i mezi Okáčovými betony - 1:1. Po dalších dvou minutách se zcela sám objevil najednou před Okáčem Vondráček, měl čas si vše nachystat, ale ani přes to si na Okáče nepřišel. Především díky němu se šlo po první siréně do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

V úvodu 2.třetiny si hosté zahráli poprvé přesilovku 5 na 3. Bylo to sice jen 17 sekund, ale dokázali využít pokračující přesilovku 5 na 4. Po Vondráčkově přihrávce prudce pálil těsně nad ledem k levé tyči Čveráček. Okáč toho nejspíše přes hráče moc neviděl a tak skončil puk za jeho zády podruhé - 1:2. Zubři naštěstí odpověděli rychle, také využili přesilovku. Ve 26.minutě nejdříve z prostoru mezi kruhy mířil vedle brány Blaheta, zámek však pokračoval a stejný hráč o několik sekund později téměř ze stejného místa vyrovnal - 2:2. A za dalších 52 sekund proměnil nádhernou kombinaci u pravé tyče Málek po přihrávce Nedbala. Přerov znovu o gól vedl - 3:2. Do konce třetiny ještě dvakrát zahrozil před Wolfem Holík a zdálo se, že tentokrát by se mohlo podařit vedení do přestávky Zubrům udržet. Dvě a půl minuty před ní však z akce dvou na jednoho vyrovnával k levé tyči hostující Dočekal - 3:3.

V poslední třetině už ovládli hrací plochu hosté. Domácí chodili často na trestnou lavici a Třebíč toho dokázala využít. Vedení se ujala ve 48.minutě při přesilovce, která trvala přesně minutu. Kotrbovu střelu Okáč vyrazil jen před sebe a dojíždějící Krutiš dorážel do prázdné brány. Největší šanci Zubrů neproměnil v 51.minutě Hradil, který těsně před Wolfem minul jím vyražený kotouč. Poté už se přerovští junioři do útočného pásma téměř nepodívali. V 52.minutě se před Okáčem zcela uvolnil Křenek a měl i celkem dost času. Okáč však puk vyrazil. Na počátku 54.minuty prokličkoval až před Okáčovu svatyni Krutiš a po jeho zakončení zvedli hosté ruce. Rozhodčí si ovšem nebyli jisti, zda puk brankovou čáru přešel a po poradě gól neuznali. Brzy poté však hlavní rozhodčí Fiedler poslal na trestnou lavici M.Ference a po bouřlivých protestech udělil dvě minuty i pro přerovskou hráčskou lavici. Hosté tak dostali příležitost hrát celých 120 sekund přesilovku 5 na 3. Navíc po 67 odehraných sekundách přišel na trestnou lavici i Ryšánek a měl tak odložený trest. Ani nyní hosté dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Stalo se tak až sekundu po skončení prvních dvou trestů. Autorem branky byl Kotrba - 3:5. A protože i zbývající tři minuty zápasu domácí trestná lavice "nevychladla", Zubři už neměli žádnou šanci s výsledkem něco udělat. Zápas tak skončil výsledkem 3:5 a dá se říci že odpovídal průběhu utkání.