Starší dorost uzavřel ligovou soutěž domácí výhrou nad Opavou

P ř e r o v – Pátý březnový podvečer přinesl poslední mistrovské utkání starších dorostenců v letošní sezóně. Jejich soupeřem byl opavský Slezan, který na přerovském ledě začal zápas lépe než domácí Zubři. Dva poměrně rychlé góly poslaly Opavu do nadějného vedení, ale to jí však příliš dlouho nevydrželo. Ještě v první části totiž Přerov využil dvě přesilovky a následnou třetí trefou krásně otočil skóre zápasu. Druhá třetina přinesla zajímavý boj, ve kterém se činili oba brankáři a diváci se tak vstřeleného gólu nedočkali. To třetí třetina už zápisy do střelecké listiny přinesla a Zubři díky dvěma gólům během čtrnácti vteřin soupeři ve skóre odskočili už na 5:2. Následně se sice domácí museli bránit v dlouhém oslabení, ale hru ve třech přečkali a šestým gólem po chvíli definitivně rozhodli o výsledku.
40.kolo, pátek 5.3.2010
HC ZUBR Přerov - HK Opava
6:2
(3:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Řezáč (Rajnoch), 14. Šťastný (Gazda), 17. Stoklásek (Kreisel), 46. Stoklásek (Navrátil, Javora), 46. Šťastný, 51. Malínek (Šťastný) - 8. Jaroš (Štencel), 10. Jaroš (Mikuda, Štencel). Rozhodčí: Dobeš - Novák, P. Škrobák. Vyloučení: 9:6, navíc Lichý (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 6:2.
Kalivoda - Bachánek, Kreisel, Adámek, Kostiha, Vávra, Jordán, Klusal, Doseděl - Stoklásek, Javora, Rajnoch - Řezáč, Gazda, Šťastný - Klimeck, Navrátil, Halla - Malínek
Kober - Bendík, Vrabel, Svoboda, Hon, Slavík, Hájek, Ježek, Jelen, Březina, Gulda, Matušinský, Harazim, Chvěja, Štencel, Otipka, Mikuda, Lichý, Havlíček, Jaroš