Starší dorost: Ze Znojma si Zubři přivezli zasloužené dva body

Z n o j m o – Netradičně ve čtvrtek vyrazil přerovský starší dorost k dalšímu ligovému zápasu a po třech nevydařených vystoupeních si tentokrát hodně spravil chuť. Zubři dokázali na ledě znojemských Orlů, kteří ve finálové skupině zaujímají druhé místo, podat velmi dobrý kolektivní výkon a zaslouženě si do tabulky připsali další dva body. Přerov otevřel skóre utkání v 11. minutě a svůj jednobrankový náskok poté držel až do poloviny zápasu. Ani nešťastný inkasovaný gól při vlastní přesilovce však Zubry nerozhodil a ti po chvilce soupeři utekli dokonce na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině se domácí Orli snažili zápas zdramatizovat, ale inkasovali však počtvrté. Znojmo pak sice ještě dokázalo vykřesat malou jiskru naděje, ta ale definitivně zhasla s pátým gólem Zubrů v poslední minutě utkání.
36.kolo, čtvrtek 18.2.2010
HC LERAM Orli Znojmo - HC ZUBR Přerov
2:5
(0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Kún, 53. Tichý (Pelikán) - 11. Gazda (Adámek, Malínek), 34. Šťastný (Vávra), 38. Žůrek (Vávra, Kocan), 51. Šťastný, 60. Žůrek. Rozhodčí: Kladník - Bilík, Kříž. Vyloučení: 8:11, navíc Pražák (Znojmo) 10 minut osobní trest, Helešic (Znojmo) 2 x 10 minut osobní trest - Bachánek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
Helešic (51. Novotný) - Pražák, Hobza, Jankových, Bukáček, Telesz, Hodák, Hloušek, Nováček, Tichý, Mikulášek, Kún, Srketic, Nahodil, Špaček, Pelikán
Sovják - Bachánek, Klimecký, Kostiha, Adámek, Vávra, Jordán, Klusal - Stoklásek, Kocan, Žůrek - Šťastný, Gazda, Malínek - Loupal, Javora, Vodák - Halla, Řezáč, Navrátil