Starší dorost: Zubři v omlazené sestavě prohráli v Opavě

O p a v a – Dalším kolem včera pokračovala finálová část ligy staršího dorostu, která dospěla do konce první poloviny. Přerovští Zubři v hodně omlazené sestavě zajížděli do Opavy, kde se proti nim postavil domácí Slezan, který byl naopak v plné síle. I tak ale Přerov dokázal v první třetině s Opavou držet krok a skóre bylo vyrovnané 1:1. Na začátku druhé třetiny mohli jít Zubři dokonce do vedení, ale možnosti v přesilovce nevyužili. Zlom v zápasu přišel krátce před jeho polovinou, kdy Přerov během dvanácti vteřin inkasoval dvě branky. Svoje vedení si opavští hráči v nástupu do třetí části ještě pojistili a nakonec přerovské starší dorostence na domácím ledě porazili 4:1. Druhou půlku finálové části načnou Zubři po čtrnáctidenní přestávce zápasem v Šumperku.
33.kolo, pátek 29.1.2010
HK Opava - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Štencel (Březina), 28. Vaněk (Mikuda, Mosler), 29. Svoboda (Štencel), 43. Gulda (Vaněk) - 10. Navrátil (Javora, Vodák). Rozhodčí: J. Jeřábek - Langr, Šedina. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Kober - Bendík, Vrabel, Svoboda, Trčka, Hájek, Vaněk, Březina, Mosler, Gulda, Matušinský, Harazim, Lebeda, Chvěja, Štencel, Otipka, Mikuda, Lichý, Havlíček, Jaroš
Sovják - Andrýsek, Bachánek, Adámek, Tomiga, R. Šťastný, Klusal, Doseděl - Vodák, Javora, Navrátil - Malínek, Gazda, D. Šťastný - Klimecký, Chovanec, Řezáč - Halla