Junioři porazili Žďár a udrželi si třetí místo

P ř e r o v - Juniorští Zubři zvládli souboj s týmem Žďár nad Sázavou. V nedělním utkání se však pořádně zapotili, když museli třikrát dohánět jednobrankové manko. Za nerozhodného stavu 3:3 přinesla rozuzlení celého zápasu až třetí třetina, ve které se domácí dostali poprvé do vedení, které nakonec tři minuty před koncem zpečetili pátým gólem. Díky vítězství a zisku dvou bodů si tak udrželi postavení na třetím místě v tabulce.
23.kolo, neděle 30.11.2008
HC ZUBR Přerov - SKLH Žďár nad Sázavou
5:3
(0:1, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Blaheta (Menšík), 27. Blaheta (Nedbal, Menšík), 36. Blaheta (Nedbal, Menšík), 43. Dočkal (Vaněk), 57. J.Ferenc (Menšík) - 19. Slavík (Šír), 26. Kosour (Kunstmüller), 30. Plch (Jankovský) Vyloučení: 13:12, navíc Klíma (Žďár n.S.) 5 minut + do konce utkání Využití: 2:0 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3
Okáč - Hoferek, Brázda, Prinke, Bosák, Dočkal, Šrámek, Mališka, Blinka, M.Ferenc, Vaněk, Šteiner, Holík, Vencel, J.Ferenc, Nedbal, Blaheta, Menšík, Hradil, Schaffer, Konečný
Sláma - Černý, Kolda, Wasserbauer, Staněk, Horký, Šír, Hron, Slavík, Plch, Kunstmüller, Kosour, Bláha, Klíma, Jankovský, Zadina

Velmi dramatickému utkání, v němž Zubři museli po dvě třetiny dotahovat náskok svého soupeře, přinesla rozuzlení až třetí třetina, v níž domácí dvěma góly definitivně otočili vývoj zápasu. Cesta ke dvěma bodům byla ale tentokrát velmi obtížná. Jako první mohli v závěru 13.minuty změnit stav zápasu junioři Zubrů, ale puku stála v cestě tyč žďárské branky. Na počátku 19. minuty se do šance dvou na jednoho dostala přerovská dvojice Blinka - Dočkal, prvně jmenovaný však přihrál příliš prudce a druhý se tak ke střele už nedostal. A tak tentokrát platilo pravidlo : "Nedáš-dostaneš". Půl minuty poté po přihrávce Šíra překonal Okáče Slavík - 0:1. Minutu před koncem první třetiny odešel na trestnou lavici domácí Nedbal, ale soupeř nejenže Okáče výrazněji neohrozil, ale dokonce hned po začátku druhé třetiny inkasoval. Po přihrávce Menšíka dorážel do skóro prázdné branky z blízka Blaheta - 1:1. Hosté odpověděli po pěti minutách, když se po přihrávce Kunstmüllera prosadil Kosour - 1:2. Zubři však brzy znovu srovnali - po 90 sekundách po akci Menšíka a Nedbala dostal puk za brankovou čáru těsně před bránu najíždějící Blaheta - 2:2. Ve 30. minutě šli hosté potřetí a tentokrát už naposledy znovu do vedení, když si po přihrávce Jankovského objel bránu Plch a z boku Okáče překonal - 2:3. Hosté pak dostali příležitost si jednogólový náskok ještě zvýšit, 84 sekund trvající přesilovku 5 na 3 však nevyužili. naproti tomu ve 36. minutě si zopakovala podobnou situaci jako při druhém gólu Přerova při své přesilovce úplně stejná trojice a bylo to 3:3. Poslední třetina už patřila převážně Zubrům. Ve 43. minutě si vypracovala nájezd dvou na jednoho přerovská dvojice Vaněk - Dočkal. vaňkovu střelu gólman jen vyrazil, Dočkal už měl před sebou prázdnou branku - 4:3. Zápas nepříjemně "okořenila" i bitka několika hráčů na ledě, která skončila dokonce vyloučením hostujícího Klímy do konce zápasu. Definitivní podobu výsledku pak dal po přihrávce Menšíka tvrdou střelou z kruhů Jakub Ferenc - 5:3