Další výhra nad krajským rivalem! Dorost díky dvojnásobné přesilovce porazil Olomouc

P ř e r o v – Dorostenečtí hokejisté Přerova porazili ve 30. kole extraligové nadstavby O účast v play-off Olomouc 2:1 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Za Zubry skórovali ve 39. minutě Dobřecký a na začátku třetí třetiny při přesilovce pět na tři Šťastný. Kohouti v MEO Aréně pouze snížili ve 44. minutě zásluhou Šulgana. Přerované těsné vedení udrželi, brankář Ryšavý zaznamenal celkem 35 zákroků. Olomoučany modrožlutí v nejvyšší soutěži zdolali poprvé od 24. února loňského roku.
30.kolo, sobota 4.2.2023
HC ZUBR Přerov - HC Olomouc
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Dobřecký (Šťastný, Dobša), 41. Šťastný (Dobřecký, Janek) – 44. Šulgan (Němec). Rozhodčí: Karpíšek – Kaprál, Přecechtěl. Vyloučení: 5:8, navíc K. Drábek (Olomouc) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Ryšavý – Udověnko, Mráček, Janek, Polame, Pohanka, Škňouřil – Kurial, Macek, Šindler, Lažněvskij, Kurelović, Martiňák, Netopil, Dobřecký, Šťastný, Dobša, Červenka
Žbánek – Bohatý, Kalman, Přidal, Vrána, Galvas, Holéczy – Pastrnek, Šulgan, Bartok, K. Drábek, Brym, D. Drábek, Němec, Koryčanský, Navrátil, Bošek