Druhá úspěšná dohrávka: dorost ubránil oslabení tři na pět a porazil Havlíčkův Brod

P ř e r o v – Dorostenečtí hokejisté Přerova si v dohrávce 14. kola extraligové nadstavby poradili s Havlíčkovým Brodem 4:2 a navázali na páteční výhru nad Hvězdou Praha. Zubři v úvodu utkání přestáli dvě dvojnásobná oslabení a do vedení je v desáté minutě poslal Dobša. Druhý gól přidal v poslední pětiminutovce druhé třetiny Martiňák, na hostující snížení pak rychle zareagoval Netopil. Počtvrté se Hanáci prosadili při početní nevýhodě, kdy se podruhé v duelu trefil Dobša. Bruslaři pouze v přesilové hře kosmeticky upravili skóre.
28.kolo, neděle 29.1.2023
HC ZUBR Přerov - BK Havlíčkův Brod
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Dobša (Mráček, Šťastný), 36. Martiňák (Netopil), 40. Netopil (Martiňák, Červenka), 44. Dobša – 39. Nový (Křížek, Chromý), 59. Mrtka (Křížek, Koubek). Rozhodčí: Šutara – Mikšík, Vengřín. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 145. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Ryšavý – Janek, Polame, Wasserbauer, Udověnko, Pohanka, Mráček, Škňouřil – Šindler, Kurial, Dobša, Červenka, Lažněvskij, Netopil, Martiňák, Šťastný, Dobřecký, Macek
Kamenický – Konvalina, Adam, Mrtka, Ondruš, Teml, Kachlíř – Chromý, Adamec, Koubek, Kozlík, Frühbauer, Hospodka, Křížek, Nový, Kraučuk, Suchý