Juniorka proti pražské Slavii prohospodařila náskok a nakonec bere pouze bod

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli ve 40. kole Ligy juniorů doma se Slavií Praha 4:5 po prodloužení. Zubři vedli 3:0 a 4:2, v utkání lídrů skupin Východ a Západ ale doplatili na vyloučení. Slávisté třikrát využili přesilovku a čtvrtý gól vsítili při závěrečné hře bez brankáře. V prodloužení sice MEO ubránilo zkrácené oslabení, o druhém bodu pro sešívané ale pak rozhodl Matuška. Přerovanům tak trefy Švejdy, Buršíka, Holíka a Jana Hanáka stačily jen na bod.
40.kolo, neděle 5.3.2023
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
4:5p
(1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Švejda, 21. Buršík (Lysoněk, Harásek), 21. Holík (Halík, Kuchta), 44. Hanák (Kolařík, Švejda) – 31. Bareš (Tichý, Matuška), 37. Václavík (Kluch, Plíšek), 51. Hron (Plíšek, Václavík), 59. Dráb (Curran), 64. Matuška (Holanik, Fibigr). Rozhodčí: Kroček – Frais, Voznička. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Střely na branku: 25:42. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.
Vojtek – Harásek, Koblížek, Holík, Nesvadba, Veselý, Pekr, Nášel – Švejda, Halík, Hyža, Svoboda, Lysoněk, Kolařík, Kuchta, Štíbr, Buršík, Hanák, Šilhavý
Hodic – Kříženecký, Dráb, Hron, Kluch, Hrdlička, Václavík, Tichý, Matuška, Fibigr, Bareš, Štípek, Plíšek, Curran, Holanik, Jokl, Kvasnička, Dobner, Vosmík, Hasman