Juniorka v souboji lídrů předvedla čtyřgólový obrat, Salzburg zdolala v prodloužení

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v předehrávce 33. kola Ligy juniorů rakouský Salzburg 5:4 po prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři branky. Zubři ve druhé části dokázali skóre otočit, postupně se trefili Pekr, Svoboda, Koblížek a Havel. Hosté v závěru třetího dějství srovnali a vynutili si prodloužení. V něm zkusili risk bez brankáře a o vítězství Hanáků rozhodl zdálky Halík. Duel prvního týmu skupiny Východ s vedoucím celkem skupiny Západ tak vyzněl pro MEO.
33.kolo, pátek 21.10.2022
HC ZUBR Přerov - EC Red Bull Salzburg
5:4p
(0:3, 4:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Pekr (Halík, Švejda), 27. Svoboda (Kolařík), 35. Koblížek (Havel, Buršík), 35. Havel (Pekr, Štíbr), 61. Halík – 2. Ziesche (V. Zelenov, Repo), 11. V. Zelenov (Ziesche, Juric), 15. Samanski (I. Zelenov, Pul), 57. Juric (Ziesche, Kaiser). Rozhodčí: Held – Mikšík, Přecechtěl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 178. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Žurek (15. Vojtek) – Billa, Pekr, Nesvadba, Koblížek, Harásek, Veselý – Šilhavý, Halík, Švejda – Buršík, Štíbr, Havel – Kolařík, Mašek, Hyža – Svoboda, Hlůšek
Ankirchner – Rebernig, J. Gruber, Lemke, Kaiser, Repo, R. Gruber, Baumann – Ziesche, Juric, I. Zelenov, Humer, Maul, Kogler, Samanski, Pul, Hupach, Simek, Gesson, V. Zelenov