Juniorka hrála netradičně pouze dvě třetiny, otočit skóre proti Chrudimi nedokázala

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli v dohrávaném utkání 29. kola Ligy juniorů s Chrudimí 1:3. Původní duel kvůli poruše rolby a díře v ledu skončil po první třetině, Zubři si do zbývajících 40 minut přenesli dvoubrankové manko, které určily trefy Hemského a Macase. Zkraje druhé části navíc přidal třetí gól Východočechů Kotalík, za domácí Hanáky pouze v závěru snížil Buršík. Přerovu tak skončila šestizápasová série, během které pokaždé bodoval. Chrudimi může vrátit porážku v pátečním střetnutí na jejím ledě.
29.kolo, středa 1.3.2023
HC ZUBR Přerov - HC Chrudim
1:3
(0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Buršík (Halík) – 9. Hemský (Vašek), 12. Macas (Novák, Matýs), 22. Kotalík (Macas, Pazdera). Rozhodčí: Grygera – Hrabal, Husák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Žurek – Pekr, Holík, Nášel, Koblížek, Nesvadba, Veselý, Harásek – Švejda, Halík, Hyža, Svoboda, Kolařík, Šilhavý, Hradil, Štíbr, Buršík, Hanák, Kuchta
Kadlc (21. Červinka) – Beran, Vašek, Straka, Dvořák, Bárta, Pazdera, Sopoušek – Hemský, Kotalík, Dostál, Novák, Jirout, Rossokha, Zdeněk, Štěpánek, Matýs, Jaša, Macas