Junioři vstřelili Hodonínu 2 góly v oslabení 3 na 5!

P ř e r o v - Přerovští junioři předvedli na domácím ledě divákům velmi neobvyklou věc. Nejen že se jim podařilo vstřelit Hodonínu gól při dvojnásobném oslabení 3 na 5, ale dokázali to během tohoto zápasu dokonce dvakrát. Navíc přidali 3 branky při svých přesilovkách a jeden ještě při dalším oslabení. Nakonec soupeři odjeli s debaklem, na který to ještě po první třetině zdaleka nevypadalo. Hosté doplatili kromě svých špatných přesilovek i na nevyužití poměrně velkého tlaku ve druhé části 1.třetiny
5.kolo, neděle 27.9.2009
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
7:2
(0:0, 4:2, 3:0)
Branky: 20.28 Nedbal (Vencel), 21.11 Holík (Bosák, Konečný), 22.44 Vaněk (Schaffer, M.Ferenc), 36.53 Vaněk (J.Ferenc), 50.31 Málek (Vaněk, Dočkal), 55.08 J.Ferenc, 58.07 Holík - 27.34 Průdek, 38.17 Bolfík (Juránek, Bilický). Rozhodčí: Fidler - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 14:11. Využití: 3:1. Oslabení: 3:0. Průběh zápasu: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Okáč - Hoferek, Brázda, Kreisel, Bosák, Dočkal, Šrámek, Málek, M.Ferenc, Vaněk, Šteiner, Holík, Vencel, J.Ferenc, Nedbal, Blaheta, Hradil, Schaffer, Konečný
Šurý - Jurča, Kulyk, Ivan, Miklík, Koubek, Zelinka, Pelikán, Ševela, Běloch, Řehák, Bilický, Buřič, Juránek, Smejkal, Bolfík, Průdek, Drábek, Navrátil

Utkání se hrálo tvrdě, rozhodčí byl nucen udělit celkem 25 dvouminutových trestů. "Pytel s nimi se roztrhl" hned na počátku a v průběhu první třetiny se za plného počtu hráčů hrálo spíše vyjímečně. Prvních 10 minut se hrálo nahoru dolů s minimem větších šancí. Ve druhé polovině 1.třetiny získali převahu Drtiči a dvakrát mohli skórovat. Nejdříve ve 14.min. Bolfík nezakončil přečíslení dvou na jednoho a v 16.min se probojoval až před bránu Okáče Průdek, ale oni on jej nepřekonal.

Hned v prvních 3 minutách 2.třetiny zasáhly Drtiče 3 slepené góly. Dva z nich padly při přesilovce Meo 5 proti 3. Nejdříve využil už po 18 sekundách tuto přesilovku Nedbal, kterému před Šurého nahrával Vencel - 1:0. Ani ne za minutu nato rovněž v přesilovce 5 na 3 zamířil přesně k levé tyči Holík, jemuž asistovali Bosák a Konečný - 2:0. Ve 23.minutě se při další přesilovce prosadil z kruhů po nahrávkách M.Ference a Schaffera Vaněk - 3:0. Ve 28.minutě se dočkali hosté. Autorem branky byl Průdek- 3:1. Ve 32.min projel hodonínskou obranou až před bránu Šteiner, ale puk za Šurého zády neskončil. O necelé dvě minuty mohl Hodonín vsítit kontaktní gól, když se před Okáčem zcela uvolnil Smejkal. Ke změně skóre však došlo až ve 37.minutě. Ještě před tím však sudí vyloučil dva hráče Zubrů a tak i Drtiči dostali výhodu přesilové hry 5 proti 3. Hosté nezískali po vhazování před Okáčem puk, naopak zapomněli za sebou na dvojici Vaněk - J.Ferenc, kteří se dostali do nájezdu dvou na jednoho. Vaněk se trefil po ledě přesně mezi Šurého betony a zvýšil tak v oslabení 3 na 5 na 4:1. Drtiči nakonec ještě stačili ve 39.min. tuto přesilovku, byť už jen 5 proti 4, využít. Mezi Okáčovy tyče střílel po kombinační akci Bilického s Juránkem Bolfík - 4:2. Před odchodem do šaten tak hosté ještě "žili" v naději na zvrat.

V poslední třetině pokračovalo časté vylučování obou mužstev, ale i příležitosti Zubrů. Jedné z nich stála ve 44.min. v cestě tyč. V 51. minutě střílel tvrdě a přesně po přihrávkách Dočkala a Vaňka Málek - 5:2. Tato branka srazila Drtiče definitivně do kolen, do významnější akce už se nedostali a v 56.minutě znovu inkasovali při své přesilovce 5 na 3. Zubrům stačilo tentokrát jen 10 sekund, J.Ferenc při svém sólovém nájezdu nedal Šurému šanci - 6:2. Také poslední branku zápasu dalo Meo při svém oslabení v 59.minutě, když gólový účet uzavřel Holík. Z počátku vyrovnaný zápas tak nakonec skončil vysokým vítězstvím Přerova 7:2