Junioři si doma poradili i s Frýdkem Místkem

P ř e r o v - Ve 3.kole ligy juniorů přivítali junioři HC ZUBR Přerov na svém ledě juniory z Frýdku Místku. Zápas byl vyrovnaný jen v první třetině, v dalších dvou už dominoval na ledě domácí celek a projevilo se to i v celkovém skóre. Závěrečná třetina byla poznamenána tvrdší hrou obou mužstev, hlavní sudí často vylučoval a byl nucen poslat předčasně do šaten i dva hráče hostí.
3.kolo, neděle 20.9.2009
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
5:2
(0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky : 21.47 Vencel (Blaheta), 27.54 Hradil (J.Ferenc, Hoferek), 32.21 J.Ferenc (Nedbal, Vencel), 45.21 Holík (Šteiner), 46.14 Hradil (Šrámek) - 24.25 Slípek (Dubčák), 57.41 Gebauer (Častečka R.), Vyloučení : 12:17 navíc Kocurek (Fr.Místek) 5 min + do konce utkání a Konečný (Fr.Místek) do konce utkání, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0, Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2
Ginter - Hoferek, Brázda, Bosák, Dočkal, Šrámek, Málek, Ferenc M., Vaněk, Šteiner, Holík, Vencel, Ferenc J., Nedbal, Blaheta, Hradil, Schaffer, Konečný
Polonyi - Častečka J., Kimla, Kocurek, Konečný, Matzke, Častečka R., Štochl, Gebauer, Dubčák, Slípek, Kopáč, Martinčík, Langer

V první třetině se nic mimořádného nestalo, úvodních 8 minut se hrálo nahoru dolů. První větší šanci si vypracoval v 8.minutě domácí Šrámek, který prokličkovall mezi hráči až k brance. Následovala čtveřice vyloučení hostujících hráčů téměř bezprostředně po sobě a tak Meo hrálo dalších 9 minut téměř stále přesilovku. Teprve v té třetí však svému soupeři více zatopili. Ve 14.minutě byl zcela volný u Poloniovy sítě Nedbal, byl bohužel ale k bráně zády a tak jeho střelecký pokus nebyl úspěšný. O chvíli později ztroskotal na Polonyim i Vencel. Hosté si větší šanci vytvořili až v závěru 19.minuty, kdy z první střílel u brány R.Častečka.

Ve druhé třetině se ale diváci dočkali první branky velmi rychle. Už ve 22. minutě dopravil puk do sítě po Blahetově pasu Vencel a Zubři se ujali vedení 1:0. Radost jim ale vydržela jen něco přes 2 minuty, poté při hře 4 na 4 Frýdek Místek vyrovnal. Autorem branky byl Slípek po přihrávce Dubčáka - 1:1. Hosté však byli velmi neukáznění a brzy umožnili Zubrům hrát 115 sekund dvojnásobnou přesilovku. Přerov však šanci nevyužil, vedení strhl na svou stranu až minutu po skončení této přesilovky, když po Hoferkově a J. Ferencově přihrávce prokličkoval frýdeckou obranou Hradil a zamířil přesně do levého vinklu Polonyiovy svatyně - 2:1. Zubři již pak měli zápas pod kontrolou. Soupeřům moc nedovolovali ani ve svých oslabeních, naopak měli řadu šancí na zvýšení skóre. Ve 32.minutě ještě přečíslení 2 na 1 nevyšlo, minutu poté se ale už při přesilovce po Vencelově a Nedbalově přihrávce a J.Ferencově střele vlnila síť za Polonyim potřetí - 3:1.

V úvodu poslední třetiny se před Ginterem zcela uvolnil R.Častečka, avšak dobře chytajícího přerovského gólmana nepřekonal. Ve 45.minutě vyškolil obránce hostí přerovský J.Ferenc, ale ani on neuspěl. Až o minutu později rovněž v přesilovce prostřelil Polonyiho tvrdou střelou z 10 metrů Holík, kterému přihrával Šteiner - 4:1. Už za 53 sekund při hře 4 na 4 poslal Šrámek do sólového nájezdu Hradila a ten střelou pod břevno zvýšil už na 5:1. Pak se více vylučovalo než hrálo, sudí vylučoval na obou stranách i na 4 min, na ledě jsme viděli i bitku, jejíž následky měly těžší dopad na hosty, z jejichž řad musel do kabin zamířit předčasně Kocurek a v závěru 55.minuty neudržel při svém vyloučení nervy na uzdě Konečný a za dvojnásobné nemístné poznámky k rozhodčímu byl vykázán rovněž pod sprchy. Tutovku spálil v 56.minutě Málek, který byl zcela sám před prázdnou frýdeckou brankou, ale mrštně vymrštěný Polonyiho beton, který se v cestě puku do opuštěné sítě objevil, gólu zázračně zabránil. Gólový účet zápasu uzavřel v 58.minutě hostující Gebauer po přihrávce R.Častečky - 5:2. A třebaže v samotném závěru ještě měli Zubři 3 čisté šance a soupeř dokonce sólový nájezd, stav se již nezměnil.