ONLINE >>>

Juniorka snížila na rozdíl jediného gólu, proti Třinci ale na svém ledě nezískala ani bod

Juniorka snížila na rozdíl jediného gólu, proti Třinci ale na svém ledě nezískala ani bod
P ř e r o v – Po delší době se podařilo skórovat přerovským juniorům. V domácím zápase s Třincem prohrávali o tři branky, ve třetí třetině se ale dokázali dotáhnout na rozdíl jediné. V závěru vsadili na hru bez gólmana, v ní ovšem Oceláři přidali pojišťující čtvrtý zásah. Protivníkovi ze Slezska Zubři podhlehli také v nadstavbovém prodloužení.
8.kolo, sobota 29.9.2018
HC ZUBR Přerov - HC Oceláři Třinec
HC ZUBR Přerov - HC Oceláři Třinec
2:4
(0:2, 0:1, 2:1 - N 0:1)
Branky a nahrávky: 41. Borot (Zmeškal, Gréč), 48. Pohl (Zmeškal, Kylnar) – 14. Matěj (Macháček, Geidl), 19. Čmiel (Indrst, Havránek), 29. Králík (Krč), 60. Čmiel (Rufer, Indrst), 65. Čmiel (Indrst, Havránek). Rozhodčí: Holaň – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Šimonů (29. Postava) – Kopeček, Tischer, Pohl, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Kristek, Hradil, Borot, Indrák, Chytil, Zmeškal, Kylnar, Tarnoczy, Mašín
Švehlák – Radzienciak, Krzak, Rufer, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tomanek, Indrst, Geidl, Čmiel, Matěj, Macháček

Komentář k zápasu

V úvodu spálili obrovskou šanci hosté. Havránek nahrál z pravého kruhu Čmielovi, který ale místo prakticky odkryté branky trefil Šimonů do nohy. Ve třinácté minutě putoval na trestnou lavici Bieniek a Třinečtí svou první početní výhodu v utkání využili. Geidl s Matějem a Macháčkem pronikli do těsné blízkosti přerovské klece. Macháček od zadního mantinelu našel přímo před brankovištěm Pavla Matěje, který zavěsil do pravého horního růžku.

Na druhé straně se slibná možnost na vyrovnání naskytla Kylnarovi, ten ale nadvakrát nechal vyniknout Švehláka. V 19. minutě Oceláři svůj náskok zdvojnásobili. Havránek přenechal kotouč Indrstovi a jeho bekhendovou nahrávku uklidil za přesouvajícího se gólmana Matouš Čmiel. Krátce před uplynutím poloviny zápasu začal platit stav 0:3. Tarnoczy v útočném pásmu přišel o puk, Pohl v obranné třetině nezachytil pobídku Krče a Lukáš Králík prostřelil Šimonů. Na přerovské straně se po této situaci vystřídali brankáři, mezi tři tyče se postavil Postava.

Hanáci si do třetí třetiny přenesli početní převahu a dokázali ji přetavit v přesnou trefu. Zmeškalova rána se od zadního mantinelu odrazila do míst poblíž levé tyče, odkud ji v pádu dopravil do sítě Martin Borot. Ve 48. minutě se domácí tým dostal na dostřel. Na pravý kruh si najel Mikuláš Pohl a překonal Švehláka střelou tahem. V závěru vsadili Zubři na vabank se šesti hráči v poli, místo vyrovnání ovšem přišla třinecká pojistka. Zasloužil se o ni Matouš Čmiel. Stejný hráč se prosadil také v prodloužení, kdy se k němu se štěstím doklouzal puk a ukončil přesilovku čtyř proti třem.

Ohlasy trenérů

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstoupili velice vlažně. Mluvíme o tom, že chceme hrát jednoduchý hokej, ale komplikujeme si ho v pásmu a dáváme šanci soupeři. Třinec hned ze začátku ve vyložené šanci netrefil prázdnou bránu a od toho se odvíjelo dalších osm až deset minut zápasu. Než naskočíme do rozjetého vlaku, trvá to. Jestli to bylo tím, že v pátek proběhl emotivní duel ve Vsetíně, který jsme nezvládli, a kluci si to přenesli do začátku…. Řeknu to jednoduše – 40 minut chrápat a 20 minut bojovat o výsledek je málo. Hraje se 60 minut. Chceme bojovníky, kteří přijdou a budou hrát 60 minut poctivý hokej. Jednoduchý, poctivý hokej, který stojí spoustu sil. Nemůžeme hrát krásně kombinačně, musíme hrát jednoduše, být na svých místech a odvádět stoprocentní práci. Jakmile někdo vypadne z role, celá koncepce se nám zhroutí a nemůžeme uspět prakticky se žádným soupeřem.