ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno 2:5 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 3:8

Zubry opouští stálice obranných řad. Mikuláš Zbořil chce najít motivaci v jiném působišti

Zubry opouští stálice obranných řad. Mikuláš Zbořil chce najít motivaci v jiném působišti
P ř e r o v – Hráčský kádr A-týmu hokejistů Přerova dozná pro příští sezonu 2021/22 jedné výrazné změny. Modrožlutý dres nebude oblékat Mikuláš Zbořil. Šestadvacetiletý obránce, který patří mezi odchovance Hanáků, se rozhodl hledat novou motivaci pro svou kariéru v jiném klubu.

Mikuláš Zbořil nastupoval za seniorskou kategorii Zubrů od roku 2013. Před šesti lety nechyběl u postupu do první ligy, letos na začátku února si za MEO připsal jubilejní 300. start. „Pro změnu jsem se rozhodl z osobních důvodů. Proti Zubrům, Hanymu, trenérům nebo klukům v šatně nic nemám. V áčku Přerova jsem sedm let, akorát v první sezoně po postupu jsem odehrál jenom pár zápasů. Už pro mě bylo těžké se namotivovat. Doufám, že nový impuls mi pomůže," zdůvodnil svůj odchod z mateřského klubu Mikuláš Zbořil, který ve 37 zápasech letošního ročníku Chance ligy nasbíral osmnáct kanadských bodů (3+15).

„Přerov mi dal výbornou partu, spoustu dobrých kamarádů a životní zkušenosti. Co člověk za sedm let v kabině prožil, sdílel s ostatními, se může do budoucna hodit," doplnil bek, jenž v posledních dvou sezonách vykonával funkci asistenta kapitána.

„Odchod Mikuláše Zbořila mě citelně mrzí, je to Přerovák. Dostal od nás velmi dobrou nabídku, nicméně se rozhodl neprodloužit smlouvu a jít za novou výzvou do dalšího pokračování kariéry. Vůbec mu to nemáme za zlé a chápeme jeho rozhodnutí. Kdyby se chtěl někdy vrátit, má u nás dveře otevřené," okomentoval Zbořilův odchod sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

O dalších změnách v kádru bude klub informovat.