ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Zubrům budou v lednu chybět dva obránci, na měsíční hostování přivedli Jana Dluhoše

Zubrům budou v lednu chybět dva obránci, na měsíční hostování přivedli Jana Dluhoše
P ř e r o v – K hokejistům Přerova se vrací Jan Dluhoš. Dvaadvacetiletý obránce bude na Hané měsíc hostovat z Poruby, v předchozích dvou letech odehrál v modrožlutém dresu bezmála šedesát utkání. Zubři tak řeší absence v zadních řadách. U Tomáše Kudělky odhalilo vyšetření zlomeninu v noze, jeho jmenovec Hanák zase v lednu na tři týdny odletí do USA. S českou reprezentací se tam zúčastní Zimních světových univerzitních her.

Dluhoš je rodákem z Kroměříže a odchovancem tamního hokejového klubu. Jako středoškolák se přesunul do Zlína, kde prošel dorostem, juniorkou a také zaznamenal 30 extraligových startů. Do Přerova poprvé přišel v září roku 2020. Během dvou sezon nastoupil za Zubry do 57 zápasů s bilancí jednoho gólu a osmi asistencí.

Před probíhajícím ročníkem posílil Porubu, ve slezské části Ostravy už předtím strávil sezonu 2019/20. Za celek trenéra Režnara dosud odehrál sedm utkání (0+1). Častěji se objevoval v sestavě druholigové Kopřivnice, ve městě proslulém značkou Tatra ve dvanácti duelech čtyřikrát skóroval a na dvě branky přihrál. V Chance lize bývalý mládežnický reprezentant kromě Přerova a Poruby působil ještě v Litoměřicích.

„Honza dobře zná prostředí našeho klubu i kabinu. Do Přerova to navíc nemá daleko, bydlí v Hulíně, což je kousek. Jsme rádi, že nám jej Poruba na měsíc uvolnila," řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.