PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Zubři si pojistili druhého nejlepšího střelce, pokračuje i odchovanec Jakub Svoboda

Zubři si pojistili druhého nejlepšího střelce, pokračuje i odchovanec Jakub Svoboda
P ř e r o v – Během předešlé sezony si v 45 zápasech Chance ligy připsal čtrnáct gólů a šestnáct asistencí. Jakub Svoboda se tak stal po Davidu Březinovi druhým nejlepším střelcem Zubrů a s rovnými třemi desítkami kanadských bodů po dvojici Březina – Antonín Pechanec třetím nejproduktivnějším hráčem hanáckého týmu. Přerované o služby třiatřicetiletého zkušeného útočníka stáli i nadále a dohodli se s ním na nové smlouvě.

„Jednání proběhla v klidu. Už ke konci sezony mi Hany říkal, že by chtěl, abych pokračoval. Domluvili jsme se na podmínkách a podepsali jsme smlouvu,“ říká Svoboda, kterého doma čeká čtvrtá sezona v řadě.

Odchovanec Zubrů, který si zahrál i za českou reprezentaci, podle svých slov řešil také nabídky ze zahraničí. „Ale ani jedna nakonec nebyla tak zajímavá a lukrativní, abych kvůli ní odcházel z Přerova,“ prozrazuje křídelník, který během kariéry strávil čtyři roky v Německu, kde nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži.

V minulém ročníku dosáhl nového gólového maxima v přerovském dresu. Zatímco v sezoně 2021/22 se trefil dvanáctkrát, tentokrát nastřílel ještě o dvě branky víc. „Nějaké body jsem měl, ale chtěl jsem jich získat ještě víc. Člověk je sbírá hlavně v přesilovkách, když na ně chodí. Přesilovky nám ale nevycházely, jak bychom si představovali. Proto bylo bodů méně,“ popisuje Svoboda.

Bodů zaznamenal méně i vzhledem k závěru sezony, do kterého kvůli zranění nezasáhl. „Mrzí mě to, bohužel to bylo na pět týdnů léčení. Byla vidina, že kdyby kluci postoupili do semifinále, byl bych schopen s nějakou velkou ortézou hrát. Byl jsem na to připravený, ale bohužel na to nedošlo,“ komentuje někdejší hráč brněnské Komety, Pardubic či Zlína.

Čtvrtfinálovou sérii proti Třebíči musel sledovat jako divák v hledišti přerovského stadionu. „Musím říct, že letos bylo k postupu do semifinále opravdu nejblíž. Bylo těžké koukat na čtvrtfinálová utkání z tribuny, ale člověk viděl všechno, co se dělo na ledě. Kluci si oba domácí zápasy zasloužili vyhrát,“ hlásí Jakub Svoboda.

„Kuba je na první ligu stále nadstandardní hráč. Jsme rádi, že se rozhodl zůstat doma v Přerově, i když měl nabídky odjinud. Slibujeme si od něj produktivitu jako v minulosti," dodává sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.