PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Zubři si pojistili další talentované juniory. Smlouvy v A-týmu podepsali Fencl a Dobša

Zubři si pojistili další talentované juniory. Smlouvy v A-týmu podepsali Fencl a Dobša
P ř e r o v – Na soupisku A-týmu Zubrů pro nadcházející sezonu Chance ligy přibyli další dva hráči. Jedná se o mladé tváře z úspěšné juniorky, útočníky Jana Fencla a Davida Dobšu. Oba jsou přerovskými odchovanci, druhý jmenovaný figuroval v kádru trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře už loni.

Oba hráči strávili loňskou sezonu v juniorské kategorii. Osmnáctiletý David Dobša kromě Zubrů nastupoval také v nejvyšší soutěži O Pohár DHL. V patnácti zápasech za třinecké Oceláře zapsal gól a tři asistence. V přerovském dresu si z osmnácti utkání v základní části REDSTONE Extraligy odnesl dvacet kanadských bodů (7+13), ve čtvrtfinálové sérii play-off proti Písku přidal pět gólových přihrávek. „Jsem velmi rád za šanci, kterou mi Přerov dal. Doufám, že ji využiji," řekl Dobša, který v letech 2016–2018 působil v dorosteneckých výběrech Mladé Boleslavi.

Stejně starý Jan Fencl odehrál v týmu zubří juniorky celkem 39 duelů. V základní části si vysloužil jedenáct branek a osm asistencí, v play-off pak třikrát skóroval. „Moc mě těší, že jsem se Zubry podepsal profesionální smlouvu. V Přerově jsem téměř celou svou dosavadní kariéru, díky tomu si této možnosti vážím ještě více," přiznal Fencl. „Podpis v áčku pro mě rozhodně znamená větší motivaci. Do všech tréninků a zápasů se budu ještě víc snažit chodit na 110 procent, abych se mohl prosadit do základu seniorského týmu," doplnil.