ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Prostějov - Přerov 3:7 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (ODLOŽENO) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 19:15)

Zubři se stali Týmem měsíce února. Uspěli i Mikuláš Zbořil s Matějem Svobodou

Zubři se stali Týmem měsíce února. Uspěli i Mikuláš Zbořil s Matějem Svobodou
P ř e r o v – Hokejisté Přerova se stali Týmem měsíce února Chance ligy. V první březnový den to oznámil server hokej.cz. Do ideální sestavy měsíce pak vybral obránce Zubrů Mikuláše Zbořila. Za Překvapení měsíce zase označil útočníka modrožlutých Matěje Svobodu.

Přerov během února sehrál sedm zápasů, pokaždé zvítězil a za všech účastníků Chance ligy získal nejvíce bodů – osmnáct. Nejprve po nájezdech zdolal Jihlavu a Třebíč, následně si po prodloužení poradil se Šumperkem. Ve všech těchto duelech přitom musel otáčet nepříznivé skóre. Proti Dukle z 1:3 na 4:3, proti Horácké Slavii z 2:4 na 5:4 a v souboji dvou týmů z Olomouckého kraje s Draky z 3:4 na 5:4.

V dalších čtyřech utkáních si svěřenci trenérů Kočary, Grofa, Sklenáře a Černohouse pokaždé připsali tři body. Postupně triumfovali nad Frýdkem-Místkem, v derby nad Prostějovem, nad Benátkami nad Jizerou a naposledy v sobotu nad Ústím nad Labem. Výhra na ledě Slovanu je definitivě poslala přímo do čtvrtfinále play-off. V soubojích s farmami extraligových celků Třince a Liberce navíc Zubři udrželi čisté konto.

Do aktuální Sestavy měsíce druhé nejvyšší soutěže se z přerovského mužstva dostal Mikuláš Zbořil. Šestadvacetiletý obránce si během sedmi únorových startů přišel na sedm kanadských bodů za gól a šest asistencí. Ve statistice +/- si podle hokej.cz polepšil o pět plusových bodů na současné +4. Pomyslnou třešničkou na dortu byl pro odchovance Hanáků jubilejní 300. zápas za zubří A-tým, který odehrál na ledě Třebíče.

Za největší překvapení druhého kalendářního měsíce označil server o českém hokeji Matěje Svobodu. Dvacetiletý útočník MEO zapsal v únoru sedm bodů za tři branky a čtyři gólové nahrávky. K tomu přidal vítězný nájezd v utkání s Třebíčí.

„Matěj Svoboda vyrostl v jednoho z lídrů Přerova. Už nikdy se na něj nebude pohlížet jako na hráče, co jen doplní sestavu a udělá si to svoje ve třetí či čtvrté formaci," konstatoval expert na Chance ligu hokej.cz Marek Hedbávný.