Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Zubři rozšířili rodící se tým o další mladíky. Zůstávají obránce Cubo a útočník Dobša

Zubři rozšířili rodící se tým o další mladíky. Zůstávají obránce Cubo a útočník Dobša
P ř e r o v – Hokejisté Přerova prodloužili spolupráci s Ondřejem Cubem a Davidem Dobšou. Jednadvacetiletý obránce na Hané prožil první sezonu v seniorské kategorii. Když se pohyboval mezi mantinely, Zubři spíše skórovali, než dostali branku. Dvaadvacetiletý útočník strávil část uplynulého ročníku ve druhé lize. V přerovském týmu se však posléze dokázal dostat do prvního útoku i přesilovkové formace a v play-off byl jeho nejproduktivnějším hráčem.

„Rozhodování bylo jednoduché, Přerov je skvělý klub s dobrými podmínkami. V play-off jsem dostal velkou porci minut na ledě, což bylo super,“ kvituje Cubo. Do Přerova přišel před sezonou, předtím čtyři roky nastupoval za dorost a juniorku finského klubu Lukko Rauma. „Nebyl to jednoduchý přechod, z juniorky do mužů je obrovský skok a ne každý to zvládne. Určitě to nebylo takové, jak jsem si představoval, ale celkem jsem to zvládl,“ cítí hranický rodák, který si v Chance lize musel zvyknout na tvrdší hru do těla a vyšší rychlost hry.

V uplynulé sezoně odehrál 56 zápasů, ve kterých si připsal dva góly a stejný počet asistencí. V základní části i play-off patřil k nejlepším Zubrům ve statistice plus/mínus. Během první fáze soutěžního ročníku byl u sedmnácti vstřelených a osmi inkasovaných branek, ve vyřazovacích bojích u dvou vstřelených gólů a jednoho obdrženého.

„Trenéři po mně chtěli, abychom při mých střídáních neinkasovali. Týmu jsem se ale snažil pomoct i směrem dopředu, sem tam dát gól nebo na něj přihrát. S produktivitou jsme měli problém, takže každý bod se nám hodil,“ reaguje Cubo. Na výkony ze závěru této sezony bude chtít u Zubrů navázat. „Navíc bych si rád řekl o větší prostor a zátěž ve hře. A samozřejmě chci týmu pomoci k co nejlepšímu výsledku,“ uzavírá dvojnásobný šampion finské juniorky.

Odchovanec Břeclavi Dobša, který k Zubrům přišel v žákovském věku, dělil do konce loňského kalendářního roku starty mezi Přerov a druholigovou Opavu. Za Slezan v této sezoně naskočil celkově do 17 zápasů s bilancí šesti branek a jedné asistence. Na Hané mu pomohl příchod kouče Mikesky. Ve dvou lednových duelech dokonce operoval v prvním útoku, během play-off zase vytvořil dravé trio s Jakubem Zembolem a Danielem Ministrem. „Sedlo nám to spolu. Snažili jsme se hodně bruslit a docela se nám dařilo,“ komentuje spolupráci z předkola a čtvrtfinále.

Přerovu výrazně pomohl k postupu mezi osm nejlepších celků Chance ligy. V rozhodujícím zápase předkola proti Pardubicích B vsítil v přesilovce nakonec vítěznou branku. „Přesilovky jsem v áčku předtím nehrál, letos jsem v nich i díky marodce poprvé dostal šanci. Bylo to super, každý chce co nejvíc hrát,“ pochvaluje si. „Škoda, že se nepovedlo postoupit přes Vsetín, šance tam byla,“ mrzí jej pouze.

Pokračování v Přerově vnímal Dobša znovu jako prioritu. „Zatím jsem tu spokojený. Po změně trenéra jsem začal dostávat víc prostoru a ke konci sezony se mi začalo trochu dařit i bodově. Jsem rád, jak to nakonec dopadlo,“ ohlíží se za sezonou, ve které v 35 prvoligových utkáních nasbíral čtyři trefy a šest asistencí. V dalším ročníku bude chtít zlepšit nejen produktivitu, ale i práci v tréninku. „Budu se snažit dávat pozor, abych hned pochopil, co po mně trenéři chtějí,“ usmívá se.

„Oba kluci jsou příslibem do budoucna, navíc jsou spjatí s Přerovem. David už od mládeže, Ondra žije v nedalekých Hranicích. David zatím pendloval mezi Chance ligou a druhou ligou, ale věříme, že naváže na výkony z konce sezony a natrvalo se usadí v základní sestavě. Ondra má za sebou první sezonu mezi muži a zvládl ji slušně, příští rok by si měl říct ještě o výraznější roli,“ říká sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.