PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Zubři předváděli své fotbalové umění v Kozlovicích, benefice vynesla 16 tisíc!

Zubři předváděli své fotbalové umění v Kozlovicích, benefice vynesla 16 tisíc!
P ř e r o v – Fotbalový zápas sehrál na hřišti v Kozlovicích hokejový tým Zubrů. Na domácí celek, který je účastníkem Divize E, sice nestačil, mrzet ho to však nemuselo. Svým výkonem svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala společně s fotbalisty Kozlovic podpořili Sociální služby města Přerova - organizační útvar Denní pobyt, poskytující sociální služby zdravotně postiženým osobám. Na dobrovolném vstupném na benefičním utkání se pro něj vybralo 15 900 korun!

Za Zubry nastoupila na kozlovickém pažitu většina známých tváří. Chyběl pouze Karel Plášek, který v italském Bolzanu na Mistrovství světa veteránů kategorie Masters v inline hokeji bojuje v reprezentačním dresu.

Střet Přerovských s domácími hráči se skládal ze dvou čtyřicetiminutových poločasů. Zubří skvadře se podařilo dosáhnout dvoubrankového vedení. Nejprve se pohledným obloučkem nad hlavou gólmana prezentoval Milan Procházka, krátce po něm na sebe upozornil pro změnu Lubomír Kovařík. Jeho křížná střela zapadla přesně do „vikýře“ za levou tyč.

Kozlovice ale vývoj zápasu dokázaly otočit ve svůj prospěch. A i když se přerovští hokejisté ještě dvakrát gólově prosadili, divizní mužstvo nakonec triumfovalo v poměru 6:4. Lépe mu vyšly také penalty, v nichž z pěti pokusů uspělo čtyřikrát, zatímco Zubři jen jednou.

Výběr Zubrů ovšem před zraky několika set diváků přesto předvedl spoustu pohledných fotbalových momentů. „Bylo to krásné zpestření letní přípravy. Fotbálek mám rád, vždycky je fajn. Přišlo i docela dost lidí, pomohlo se dobré věci a panovalo také pěkné počasí. Všichni jsme si to užili,“ netajil se po skončení duelu s příjemnými pocity Jakub Šlahař, jedna z nových tváří přerovského týmu.

Zlínský rodák fotbal dříve provozoval i závodně. „Po hokejové sezóně jsem vždycky s oblibou hrál za vesnici Žeranovice, která se nachází ve Zlínském kraji, okresní přebor. Ale kvůli zdravotním problém už to neplatí," vysvětlil Šlahař, proč působení v nižší soutěži nechal.

Třetí a poslední fotbalová akce v rámci letní přípravy čeká Zubry v sobotu. V Radvanicích se představí na turnaji MEOFans v malé kopané, který startuje v devět hodin dopoledne. „Rádi přijedeme a zase si zahrajeme dobrý fotbal," těší se Jakub Šlahař.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v galerii