DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Zápasy za národní mužstvo i na adresách ve Finsku. Ostřílený bek pokračuje u Zubrů

Zápasy za národní mužstvo i na adresách ve Finsku. Ostřílený bek pokračuje u Zubrů
P ř e r o v – Nejzkušenější hráč týmu bude stejný jako v závěru loňské sezony. V Přerově zůstává účastník pěti evropských a tří zámořských soutěží Tomáš Kudělka. Pětatřicetiletý obránce se do České republiky vrátil začátkem tohoto roku, práci Zubrů kvituje. Na soupisce Hanáků je dvacátým devátým potvrzeným a podepsaným jménem. Přerovský kádr je tři měsíce před úvodním kolem Chance ligy téměř kompletní. Aktuálně čítá tři brankáře, deset obránců a šestnáct útočníků. Další tři útočníky, Jakuba Zembola, Patrika Kleniara a odchovance Patrika Tarnoczyho, MEO testuje.

„V Přerově jsem spokojený, jezdím sem rád. Klub mi v minulé sezoně vyšel vstříc, já jsem zase vyšel vstříc jemu. Mám to blízko domů, můžu být s rodinou,“ pochvaluje si Kudělka, který prošel třemi kategoriemi mládežnických reprezentací a v letech 2012–2014 zaznamenal jedenáct startů za seniorský národní tým.

Zlínský rodák a odchovanec posílil Zubry v lednu letošního roku. Předtím nastupoval za extraligové celky Zlína, Pardubic, Vítkovic a Chomutova, ale také v zahraničí. Tam oblékal dresy klubů z Kanady, USA, Finska, Chorvatska, Rakouska a Francie. Například v zemi úřadujících mistrů světa si zahrál nejvyšší soutěž za TPS Turku a Pelikány z Lahti.

Do Přerova přišel poté, co ukončil angažmá ve francouzském Chamonix. Hanácký klub znal, během léta 2020 tady trénoval. Zubři v něm našli plnohodnotnou náhradu za Josefa Hrabala, který ve stejné době zamířil do Znojma. „S Pepou jsem hrál v Lahti, od té doby jsme kamarádi. O hokeji se bavíme, přesně jsem věděl, do jakého prostředí jdu. V Přerově se hokej dělá dobře – co se řekne, to se splní,“ prozrazuje Kudělka, pro kterého je Přerov po Vsetínu druhým působištěm v Chance lize.

Zubrům se jeho angažování vyplatilo. Stejně jako Antonín Pechanec pomohl k vzestupu tabulkou a účasti ve čtvrtfinále play-off bez nutnosti výhry v předkole. Během dvou desítek zápasů si připsal gól a tři asistence. Jeho přínos pro tým dokumentovalo především hodnocení plus/mínus. To zakončil s jedenácti plusovými body. Na ledě byl u šestnácti vstřelených a pouze pěti obdržených branek.

„V lednu si všechno sedlo a během února jsme uhráli spoustu bodů. I když nám nevyšel pátý zápas čtvrtfinále s Jihlavou, zasloužili jsme si postoupit do semifinále. Škoda, že se to nepovedlo. Sezona mohla být ještě lepší,“ vrací se Kudělka k minulému ročníku.

MEO pozdějšího šampiona Chance ligy pořádně potrápilo. V rozhodujícím duelu na Vysočině prohrálo o jediný gól. Většina hráčů z loňského kádru na Hané pokračuje. „Pro následující sezonu je to vždycky lepší,“ vyzdvihuje Tomáš Kudělka. „Přišlo několik posil, poskládalo se hodně zajímavé mužstvo. Pevně doufám, že budeme silní.“

„Tomáš nám po svém příchodu hrozně pomohl jak v kabině, tak na ledě. Byl jedním z hlavních důvodů, proč se tým zvedl a začal vyhrávat. Jeho zkušenosti a přínos v kabině budou potřeba i v další sezoně,“ komentuje pokračování zkušeného zadáka sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák. „Kádr pro nadcházející sezonu Chance ligy máme v tuto chvíli prakticky hotový. Výrazné změny už by nastat neměly,“ doplňuje směrem k složení přerovského týmu.

Rozhovor s Tomášem Kudělkou vám přineseme příští týden