ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

V průběhu sezóny jsme šli herně nahoru, říká trenér juniorů Josef Málek

V průběhu sezóny jsme šli herně nahoru, říká trenér juniorů Josef Málek
Juniorům dlouhodobá část sezóny již před necelým týdnem skončila, ale nám se podařilo zastihnout pana trenéra Josefa Málka, který pro nás zhodnotil uplynulou sezónu. Přes velmi podivný systém letošní soutěže se dokázali přerovští junioři zachránit. Soutěž vyhrála Třebíč a do nižší soutěže padají poslední Hodonín, předposlední Uherské Hradiště a třetí od konce, což byl tým Orlové. V následujícím rozhovoru se dozvíte něco málo z pocitů trenéra Josefa Málka.
Jaké cíle byly vytyčeny před začátkem sezóny?

Před sezónou jsme neměli žádné konkrétní cíle. Naším hlavním úkolem bylo udržet se, protože takový systém jaký měla letos naše skupina, jsme dlouho nezažili. Z jedenácti účastníků padali hned tři. Na osm míst, která zaručovala účast v novém ročníku si dělali nárok nedávno extraligoví Vsetín, Šumperk nebo Poruba. Každoročně silní Kometa a Prostějov a místo Krnova loňský vítěz Třebíč, který nabídl extraligu Havlíčkovu Brodu. Na dvě ostatní pak pětice tradičních účastníků, z kterých se nikomu do kraje nechtělo.


Byla spokojenost s výsledky dosaženými v dlouhodobé části?

Spokojenost s udržením soutěže určitě. Začátek byl trošičku horší, ale postupem času jsme se dostali do klidnějších vod a i výkonnost celého týmu a herní projev šel nahoru.


Jak zapadli do koncepce hráči z Brna a z Olomouce?

Hráči z Olomouce byli v týmu už od začátku, jen Jirka Pánek se přidal v průběhu soutěže. Se všemi jsme byli spokojeni. Petr Hlídek přes horší začátek šel s výkonem nahoru a v závěru patřil do základní sestavy. Brankář Jakub Vrzala se prochytal na jasnou jedničku a má lví podíl na výsledku sezóny. Hodně pomohl i pendl Petr Kreisel. Brněnští Libor Maša a Michal Maršálek patřili od začátku mezi posily, které oživily naši hru a pomohli nastartovat naši výkonnost.


Myslíte si, že by se přerovská juniorka mohla vrátit do nejvyžší soutěže, nebo aspoň hrát čelo tabulky?

Myslím si, že ne. V současné době bude extraliga juniorů hodně zvažovat početní zastoupení v této soutěži. Nedostane se na větší kluby než jsme my a hráči i z těchto mužstev se budou stále více koncentrovat v těch 14-16 družstvech, která budou extraligu tvořit. My ale svůj extraligový tým máme skoro v každém ročníku nejvyšších soutěží. Mladší dorost udržel extraligu mladšího dorostu i pro příští sezónu. Ve starším dorostu a juniorech hraje po celé republice na 20 hráčů, kteří se učili hokeji v Přerově. Jen junioři měli letos v Třinci Jakuba Hermana, Jirku Sklenáře, Petra Kaďorka. Ve Znojmě Frantu Pospíšila, ve Zlíně Matěje Blinku, v Olomouci byl můj syn Matěj, Ondra Mareček a Jirka Jergl, v Mladé Boleslavi Jirka Sajdl, nebo v Karlových Varech Jakub Matyáš. To je přirozený vývoj věci. Hráči odcházejí za svou šancí a i proto si myslím, že by bylo velmi těžké postoupit do juniorské extraligy. Co se týká čela tabulky, tam se chceme zabydlet už příští rok.


Kteří hráči v uplynulém ročníku hráli nad své možnosti a kteří naopak zklamali?

Jako v každém týmu jsme měli hráče z obou kategorií. Zklamání pro mě určitě byl nezájem velmi talentovaných hráčů z dorazového ročníku, kteří sezónu dohráli setrvačností a svůj vztah k hokeji přehodnitili ve prospěch jiných aktivit, které se dnešní mladé generaci nabízejí. Naopak příslibem můžou být například výkony útoku Loupal, Kocan, Vaněk, kterým v tomto složení vyšla sezóna skvěle.


Hodně hráčů zůstává z letošní sezóny i pro příští rok v juniorce. Má mužstvo na to, aby hrálo v příští sezóně čelo tabulky?

Tato situace tu byla i loni a my si mysleli, že když je mužstvo z více jak 80% stejné, že je to dobrý základ. Pak se to celé zbortilo jako domeček z karet. Jako každý rok Tuček - Šlajs. Stejné chyby, stejné známky. Letní přípravu naruší maturity, protože naši géniové nedokážou skloubit učení s tréninkem tak, jak by bylo potřeba. Šesti-sedmi se dokonce podaří dostat se na vysokou školu a pokud to není Olomouc, Zlín a popřípadě ještě Ostrava je vymalováno. Hlavní problém nastane v sezoně. Tři rozdílné kategorie pak nedostanete ve vhodný čas na trénink vůbec. Nejmladší ještě chodí na střední a to do vícero budov ve městě a okolí. Skloubit to s vysokou ve třech až čtyřech destinacích a přidat ty co opustili vzdělávací instituce a musí se něčím živit. V pětadvaceti lidech. Neřešitelné. A to pominu jak práce s talentovanými zacvičí. Tyto problémy má však většina ligových týmů a i příští rok chceme dostat nekoho z těch našich talentovaných do chlapů, hrát pěkný hokej a jak jsem již řekl, hrát na špici ligy juniorů skupiny Východ.

Závěrem bych chtěl všem, i těm co mě někdy naštvali, poděkovat za celou sezonu a i když se nepovedlo vše, to hlavní jste zvládli. Děkuju

Pro shrnutí si připomeňme ještě výsledky zápasů s mužstvy, se kterými hrál Přerov nejen o udržení v soutěži, s týmy, které se neudržely, ale také výsledky s týmy, kteří se ucházeli ať už úspěšně nebo neúspěšně o baráž o postup do extraligy juniorů.

Neděle 19.9.  Orlová - Přerov    1:8  (1:2, 0:3, 0:3)
Neděle 26.9.  Hodonín - Přerov    0:5  (kontumačně)
Pátek  8.10. Uh.Hradiště - Přerov  3:4  (1:1, 1:1, 1:2)
Neděle 24.10. Přerov - Orlová    3:3  (2:1, 0:2, 1:0)
Neděle 31.10. Přerov - Hodonín    3:1  (0:1, 1:0, 2:0)
Pátek  19.11. Přerov - Uh.Hradiště  5:7  (1:1, 2:2, 2:4)
Neděle  5.12. Orlová - Přerov    4:0  (1:0, 1:0, 2:0)
Neděle 12.12. Hodonín - Přerov    3:4  (1:1, 0:3, 2:0)
Neděle  9.1.  Uh.Hradiště - Přerov  5:3  (2:2, 1:0, 2:1)
Neděle 30.1.  Přerov - Orlová    7:2  (1:0, 4:1, 2:1)
Neděle  6.2.  Přerov - Hodonín    3:2  (1:0, 1:2, 1:0)
Neděle 27.2.  Přerov - Uh.Hradiště 11:5  (5:2, 1:3, 5:0).

Naproti tomu utkání se soupeři kteří bojovali o postup do baráže o postup do extraligy juniorů:

Úterý  28.9.  Přerov - Vsetín    1:6  (1:1, 0:3, 0:2)
Neděle 10.10. Přerov - Třebíč    4:0  (3:0, 1:0, 0:0)
Úterý  16.11. Vsetín - Přerov    3:4  (2:3, 0:0, 1:1)
Neděle 21.11. Třebíč - Přerov    8:3  (3:1, 3:0, 2:2)
Čtvrtek 16.12. Přerov - Vsetín    3:3  (1:0, 1:2, 1:1)
Neděle 16.1.  Přerov - Třebíč    2:2  (0:1, 1:2, 0:0)
Pondělí 28.2.  Vsetín - Přerov    4:4  (0:1, 0:1, 4:2)
Neděle  6.3.  Třebíč - Přerov    8:3 (4:1, 3:1, 1:1)


Tři nejproduktivnější hráči se všichni nacházejí v první formaci. Vůbec nejproduktivnější je:
1) Petr Vaněk:  Zápasů: 37 asistencí: 23 gólů: 28.
2) Daniel Kocan: Zápasů: 39 asistencí: 23 gólů: 22
3) Jan Loupal:  Zápasů: 39 asistencí: 12 gólů: 9