Útočník Jakub Svoboda byl povolán do reprezentace

P ř e r o v – Česká hokejová extraliga po čtvrteční šesté finálové bitvě zná jméno nového mistra. Pohár získal tým Pardubic, který dokázal zastavit hodně rozjetou brněnskou Kometu. Tým z moravské metropole po dlouhých jednačtyřiceti letech rázně útočil na mistrovský titul, ale nedosáhl na něj. I tak ale Brno slaví obrovský úspěch, kterým druhé místo jednoznačně je. Stříbrnými medailemi se může pochlubit nejen dvojice přerovských odchovanců – obránce Jan Švrček a útočník Jakub Svoboda, ale také kouč Lubomír Oslizlo, který tři roky vedl tým přerovských hokejistů. Pro Jakuba Svobodu navíc ještě sezóna nekončí, v pátek dopoledne totiž obdržel premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace!
Kometa Brno se postarala v nejvyšší soutěži o obrovské a zároveň velmi příjemné překvapení. Kdo z hokejových fandů čekal, že tým, který se během sezóny delší dobu potácel na spodních příčkách tabulky, bude nakonec hrát o titul? Kometa v předkole play off zdolala Kladno a poté si vyšlápla na dva nejlepší týmy základní části – ve čtvrtfinále na suverénní Spartu a v semifinále na Plzeň. Přemožitele našli brněnští bojovníci až ve finále, kdy jejich tým zdecimovaný zraněními přehrály Pardubice.

Z přerovských hráčů, kteří oblékají dres Komety Brno, bude na sezónu 2011/2012 asi nejvíce vzpomínat útočník Jakub Svoboda. Pro něj po finále extraligy hokejový kolotoč ještě nekončí. Dvaadvacetiletý forvard byl totiž za své výborné výkony odměněn pozvánkou do reprezentace a již v pondělí odpoledne se bude hlásit u Alosie Hadamczika, trenéra národního mužstva. Premiérová účast Jakuba Svobody v reprezentaci začne na ledě brněnské Kajot Areny, kde se bude český tým připravovat na turnaj KAJOTbet Hockey Games, který je poslední ze série Euro Hockey Tour. Kubovi přejeme v dresu českého národního týmu mnoho úspěchů!

Odchovanci přerovského hokeje v týmu Komety Brno:

Útočník Jakub Svoboda odehrál v základní části celkem 46 zápasů, v nichž nasbíral 23 bodů (12+11). Dařilo se mu také v play-off, kde skončil v týmové produktivě na druhém místě. Během dvaceti odehraných utkání získal 15 bodů (7+8).

Obránce Jan Švrček zaokrouhlil počet odehraných zápasů v základní části extraligy na 50 se ziskem pěti bodů (1+4). V play-off pak absolvoval 19 zápasů, v nichž získal dva body (1+1).

Odchovanci přerovského hokeje Jakub Svoboda (vlevo) a Jan Švrček (vpravo) se stříbrnými medailemi (foto: Michal Eger)

Stříbrnou medaili převzal i trenér Lubomír Oslizlo, který tři sezóny v nedávné době vedl druholigovým tým Přerova (foto: Michal Eger)