ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice (sobota 15:15)

Úspěšní junioři se poperou o sestavu. Zvládne čtyřlístek přechod mezi seniory?

Úspěšní junioři se poperou o sestavu. Zvládne čtyřlístek přechod mezi seniory?
P ř e r o v – Hokejisté Přerova budou v příští sezoně stejně jako letos pracovat s pestrým kádrem. Jeho součástí budou členové mistrovské juniorky z ročníku 2002, obránci Matyáš Gréč s Tomášem Hanákem a útočník Jan Fencl. Všichni na Hané podepsali nové smlouvy. O smlouvu v týmu Zubrů navíc zabojuje jejich spoluhráč, útočník Patrik Kleniar.

Čtveřice hráčů patřila v uplynulém ročníku k tahounům přerovské juniorky, která vyhrála Ligu juniorů a dostala se do baráže o extraligu. Gréč (4+42) s Hanákem (10+32) byli nejproduktivnějšími obránci týmu, prvně jmenovaný dokonce vyhrál bodování beků druhé nejvyšší soutěže. Kleniar (32+33) a Fencl (34+18) zase váleli mezi útočníky.

Odchovanci Zubrů Gréč, Hanák a Fencl nakoukli také do mužských soutěží. Gréč zasáhl do šesti utkání za přerovský A-tým a jednoho zápasu za druholigové Valašské Meziříčí. Hanák u Bobrů odehrál jedenáct duelů, ve kterých si připsal čtyři asistence. Fencl ve druhé lize zaznamenal jeden start za rezervní mužstvo Komety Brno, v Chance lize přidal dva zápasy a jednu asistenci.

„Kluci si svými výkony vysloužili šanci pokračovat nebo porvat se o místo v A-týmu. Měli by si říct o prostor v sestavě. Záleží na nich, jak s tím naloží,“ komentuje spolupráci s mladíky sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.