Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Tým Zubrů projde na novou sezonu obměnou. Kdo v Přerově nebude pokračovat?

Tým Zubrů projde na novou sezonu obměnou. Kdo v Přerově nebude pokračovat?
P ř e r o v – První květnový den vstoupí Zubři do přípravy na novou sezonu, sportovní úsek HC ZUBR Přerov proto pracuje na složení mužstva pro další ročník Chance ligy, který bude jubilejním desátým. Áčko čekají pro nadcházející sezonu 2024/25 výraznější změny, než v letech minulých. S Přerovem se totiž loučí cekem devět hráčů. Další čtyři se vrátili do svých mateřských klubů, když jim skončily střídavé starty. Odchody okomentoval sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Michal Postava (brankář): „Michal se svými výbornými výkony vypracoval v nejlepšího brankáře Chance ligy a zaslouženě míří výš. Děkujeme mu za všechno a přejeme mu, aby se mu ve vyšší soutěži dařilo a následoval třeba Lukáše Klimeše nebo Ondřeje Kacetla, kteří se přes Přerov stali oporami extraligových týmů.”

David Chroboček (obránce): „David tady za dva roky odvedl poctivou práci, na konci sezony už se ale ocitl mimo sestavu a po dohodě s trenéry jsme mu novou smlouvu nenabídli. Děkujeme mu a přejeme mnoho úspěchů do další kariéry."

Tomáš Kudělka (obránce): „Tomáš nám velmi pomohl svým příchodem v sezoně 2021/22, kdy sestupovalo z Chance ligy pět týmů a byl základní stavební kámen jak na ledě, tak i v kabině. Po sezoně mu skončí smlouva a rozhodli jsme se novou nepodepsat. Děkujeme mu za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí a zdraví, ať už v hokejové kariéře nebo v osobním životě."

Jakub Adámek (obránce): „Kuba se prakticky po celou sezonu pohyboval na hraně sestavy, přesto však odváděl velmi poctivou práci. Novou smlouvu jsme se rozhodli s ním nepodepsat, ale budeme jeho kariéru i nadále sledovat. Děkujeme mu a přejeme mnoho úspěchů."

Jakub Svoboda (útočník): „Kubovi nevyšla sezona podle jeho ani našich představ. V play-off už dostávali přednost mladší hráči a dohodli jsme se s trenéry, že ve smlouvě pokračovat nebudeme. Věříme, že Kubovi změna prospěje a určitě nemá zpátky do Přerova dveře zavřené."

Jiří Goiš (útočník): „Na konci sezony už Jirka vypadl ze sestavy a přednost dostávali jiní hráči, přesto je ale jeho přínos pro Přerov neoddiskutovatelný. Pomohl nám v nejtěžších chvílích, když už se jednou vracel z Valašského Meziříčí. Pro nás se stal legendou a děkujeme mu za vše. Není vyloučeno, že v případě pokračování ve druhé lize budeme usilovat o jeho střídavé starty."

Darek Hejcman (útočník): „Darek by u nás neměl takové vytížení, jaké by si i on sám představoval. S trenéry jsme se proto rozhodli, že přednost dostanou jiní hráči. Je ale hráčem Přerova, takže jeho návrat k Zubrům v budoucnu není vyloučený."

Tomáš Pospíšil (útočník): „Tomáš přišel do Přerova v lednu, kdy jsme řešili pád tabulkou dolů a snažili se tým oživit. Musím říct, že skvěle zapadl do kabiny a splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Obě strany angažmá hodnotily kladně. Po sezoně mu však skončí smlouva, kterou jsme se rozhodli neprodloužit. Děkujeme mu a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře."

Patrik Tarnoczy (útočník): „Patrik je náš odchovanec. Dohodli jsme se, že bude pokračovat ve druhé lize, kde dostane mnohem více prostoru, a zpátky bude mít v případě potřeby vyřízené střídavé starty."

Kromě výše zmíněných hráčů končí v Přerově i brankář Marek Stuchlík, obránce Vojtech Zeleňák a útočníci Daniel Ministr a Joshua Mácha. Všichni se vrací do svých mateřských klubů, ale není vyloučeno, že se některý z nich může v příští sezoně v Přerově objevit. Útočník Jan Svoboda už v průběhu sezony podepsal novou smlouvu v Chomutově, který ve finále druhé ligy usiluje o postup.

„S dalšími hráči ještě momentálně vedeme jednání, která jsou v různé fázi, a čekáme, jak se vyvinou. O nových příchodech budeme informovat na začátku května, kdy týmu startuje letní příprava na novou sezonu," doplnil sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.