ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno 2:5 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 3:8

Trio odchovanců Přerova se dostalo do širší nominace na domácí mistrovství dvacítek

Trio odchovanců Přerova se dostalo do širší nominace na domácí mistrovství dvacítek
P r a h a – Nominaci na přípravný kemp před světovým šampionátem v Ostravě a Třinci oznámil trenér české reprezentace do dvaceti let Václav Varaďa. Ukázal také na tři odchovance Zubrů – obránce Jana Mlčáka se Stanislavem Svozilem a útočníka Karla Pláška. Junioři se budou na vrchol sezony chystat od 10. prosince ve Frýdku-Místku.

Osmnáctiletý Mlčák momentálně nastupuje za prvoligové Litoměřice. V seniorském týmu Přerova si loni připsal tři starty. Šestnáctiletý Svozil je nejmladším nominovaným hráčem, už v létě si s osmnáctkou zahrál na prestižním Hlinkově memoriálu a v listopadu získal se sedmnáctkou na World Hockey Challenge – neoficiálním mistroství světa – v Kanadě bronzovou medaili.

Devatenáctiletý Plášek v současnosti obléká modrožlutý dres prostřednictvím střídavých startů z extraligové Komety Brno. V pěti utkáních letošního mistrovského ročníku zaznamenal jednu asistenci. Na nejvyšší úrovni si během 21 zápasů připsal dvě branky a stejný počet gólových nahrávek.

Mistrovství světa hráčů do dvaceti let se uskuteční od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 v Ostravě a Třinci. Širší nominace kouče Varadi čítá celkem 39 jmen – pět brankářů, dvanáct obránců a 22 útočníků. Na šampionátu může startovat 23 hokejistů, z toho tři gólmani.

Český výběr před ostrými duely otestují Frýdek-Místek, Švédsko a Slovensko. V základní skupině domácího turnaje se střetne s Ruskem, Německem, USA a Kanadou.

Zadák Jan Mlčák v dresu Zubrů během zápasu s Kadaní v loňské sezoně.