Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Trenérské změny u mládeže, juniory nově povedou David Kudělka a Jiří Sklenář

Trenérské změny u mládeže, juniory nově povedou David Kudělka a Jiří Sklenář
P ř e r o v – Extraligová juniorka Zubrů má před sebou vrchol sezony. Do klíčových duelů už ale půjde se změnami na trenérských postech. Z dorostu k juniorům se totiž přesouvá hlavní trenér David Kudělka, opačným směrem míří Pavel Neuman. Asistentem u juniorky bude nově Jiří Sklenář, u dorostu, který už má jisté minimálně osmifinále play-off, zůstává Aleš Verlík.
V základní části skupiny Východ sice junioři obsadili poslední desátou příčku, do nadstavby „O účast v play-off“ však vykročili velmi bojovně. Díky bodovým příspěvkům se Zubři ještě v půlce ledna drželi na třetím místě za Pardubicemi a Plzní. Jenže v posledních osmi zápasech si polepšili pouze o jeden bod. Na tříbodové vítězství čekají od 25. ledna, kdy loupili v Českých Budějovicích. Právě s Motorem, který má shodně 26 bodů, sehrají už ve čtvrtek zápas na domácím ledě.

„Po dobrém vstupu do nadstavbové části se nám bohužel přestalo herně i výsledkově dařit, proto jsme se rozhodli udělat změny v trenérském obsazení. Pevně věřím, že to bude pro tým ten správný impuls a oživení, aby se kluci zase zvedli a v závěrečné fázi sezony byli úspěšní,“ řekl Vladimír Kočara, sportovní manažer mládeže Zubrů.

Do konce nadstavby čeká juniorku ještě pět zápasů. Na první čtyřku, která doplní účastníky play-off a vyhne se bojům o záchranu, ztrácí pět bodů. Týmy na pátém až osmém místě odehrají od 7. do 23. března dvoukolové play-down (6 zápasů) s tím, že bodová konta zůstávají. Poslední tým poté sestoupí do Ligy juniorů.