ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov 2:6 | JUNIOŘI: Mountfield HK - Přerov 3:2 | DOROST: Třinec - Přerov 3:2

Tomáš Doležal upřednostnil Přerov i pro další sezonu. Chtěl jsem mít rychle jasno, říká

Tomáš Doležal upřednostnil Přerov i pro další sezonu. Chtěl jsem mít rychle jasno, říká
P ř e r o v – V listopadu uplyne šest let od chvíle, kdy si poprvé zahrál za Přerov. Tomáš Doležal půltuctové výročí oslaví v modrožlutém dresu. Dvaatřicetiletý útočník, který na Hané v končící sezoně zaznamenal během 52 zápasů 23 bodů, podepsal se Zubry novou smlouvu. Za MEO tak zasáhne už do sedmého ročníku Chance ligy. V těch dosavadních nasbíral 261 startů s bilancí 51 branek a 86 asistencí.

Sezona 2022/23 byla pro rodáka z Jyväskylä nejgólovější za dobu, co v Přerově působí. V základní části se trefil třináctkrát, čtrnáctý gól přidal ve čtvrtfinále play-off proti Třebíči. „Člověk je tady za ty roky spokojený. O to těžší má pak rozhodování, jestli se nepřiblíží domovu,“ přiznává Doležal, který s rodinou vlastní dům nedaleko Prahy.

Rozhodnutí ale neodkládal – naopak. „Už v lednu jsem přišel za Pavlem Hanákem, že bych v Přerově rád pokračoval. Chtěl jsem to mít vyřešené co nejdřív, abych měl jistotu skrz rodinu, zařizování a podobně,“ prozrazuje. „Čím dřív máte vyřešenou další sezonu, tím lépe. Máte pak i větší klid na práci. Kór s rodinou, řešením školek a dalšího ubytování se vám nechce čekat do poslední chvíle,“ objasňuje.

Ze sezony, která pro Zubry skončila sérií s vítězem základní části Chance ligy, má Doležal rozpačité pocity. „Byla až moc nahoru dolů, neměli jsme tak vyvážený herní projev na ledě. Ve spoustě zápasů se objevily situace, kdy jsme si šli spíš zahrát hokej, než že bychom hráli pro tým a udělali dobrý výsledek,“ komentuje bývalý útočník pražské Slavie nebo Litoměřic.

Přerov si na přelomu února a března nechal uniknout přímý postup do čtvrtfinále a musel do předkola proti Frýdku-Místku. V tom uspěl, ale bez Doležala, který chyběl kvůli nemoci. „Mrzí mě to. Poznamenalo mě to i na zápasy proti Třebíči, necítil jsem se stoprocentně zdravý. Je nepříjemné, když na konci sezony onemocníte, pořádně se z toho nedostanete a ještě jdete hrát ty nejdůležitější zápasy,“ svěřuje se.

Nebylo to však jen o nemoci při vrcholu sezony. „Hlavou se mi honila řada věcí – už předtím, v průběhu sezony. Nejlépe to ví moje manželka, s kterou to všechno probíráme. Možná jsem to až moc držel v sobě. Je to pro mě ponaučení pro další sezonu, trochu víc to ventilovat i do šatny. Doufám, že pak to bude lepší,“ přibližuje Doležal.

V příštím ročníku by mohl pokořit metu 300 zápasů za Zubry. „Zranění se mi teď vyhýbají a jsem rád, že vynechávám minimum zápasů. Pokud to tak půjde dál, mohl bych to zvládnout,“ uvádí Tomáš Doležal.