Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Svátek práce? Tak se jde pracovat. A-tým Zubrů zahájil suchou přípravu na sezonu

Svátek práce? Tak se jde pracovat. A-tým Zubrů zahájil suchou přípravu na sezonu
P ř e r o v – Prvoligoví hokejisté Přerova oslavili Svátek práce nejlépe, jak mohli. V první květnový den jim začala suchá příprava na sezonu Chance ligy 2023/24. K úvodnímu seznamovacímu tréninku, který vedl nový kondiční trenér Michal Pěnička, se Zubři sešli na ploše zimního stadionu. Z podepsaných hráčů chyběl pouze Antonín Pechanec, který se k mužstvu připojí později. Do cvičení s A-týmem se naopak zapojilo několik čerstvě extraligových juniorů.

„Poznali jsme se a udělali jsme takový ‚zapracovávací‘ trénink. Většině hráčů skončila sezona březnovými zápasy play-off a od té doby měli dlouhé volno. Bylo to vyloženě aktivační a kompenzační, s pořádným tréninkem začneme od úterka,“ řekl po prvním tréninku suché přípravy kondiční trenér Zubrů Michal Pěnička.

„Půjdeme přes obecnou vytrvalost a nějaké zapracování postupně do dynamiky rychlosti, než se dostaneme k červenci, kdy půjdeme na led,“ popsal Pěnička, který v Přerově nahradil Jakuba Fryče. „Kuba tu působil čtyři sezony, ale nyní už by to časově nezvládal. Trénujeme spolu šest nebo sedm let, jsme kolegové. Chtěl bych navázat na jeho práci, se kterou byli v Přerově všichni spokojení,“ prozradil.

Na tréninku se seznámil s většinou hráčů, kteří za Přerov nastupovali i v minulé sezoně. Chyběl mezi nimi však Matouš Kratochvil, který upřednostnil nabídku odjinud, a Jan Fencl s Matyášem Gréčem. Oba odchovanci Hanáků z ročníku 2002 se rozhodli pro civilní zaměstnání.

O místo v zubřím kádru stejně jako v předchozích letech zabojuje několik juniorů. Ti ještě nedávno hráli náročné zápasy finále Ligy juniorů. Titul z předešlého ročníku sice neobhájili, do extraligy se ale po rozšíření soutěže hokejovým svazem dostali i jako vicemistr.

>>>Fotogalerie: Začátek suché přípravy A-týmu<<<