ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč 2:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (neděle 16:45)

Školička bruslení přitáhla do MEO Arény stovku dětí. Učily se obouvat brusle i padat

Školička bruslení přitáhla do MEO Arény stovku dětí. Učily se obouvat brusle i padat
P ř e r o v – Velký zájem zažívá akce Zubrů a Základní školy Želatovská s názvem Školička bruslení. Hned její první lekce se v pátek 20. dubna zúčastnilo sto dětí z přerovských mateřských školek. Na inline ploše MEO Arény se učily obouvání bruslí, oblékání chráničů a vůbec první krůčky s nimi. Pod dohledem zkušených instruktorů se budou na kolečkách zdokonalovat až do konce června.

Školička bruslení v režii Základní školy Želatovská a Zubrů probíhá ve dvou termínech.

Úterky patří dětem z mateřských škol Kouřílkova a Jasínkova. S bruslemi tráví kromě prázdnin prakticky celý rok, jak při kurzech na ledě, tak v tělocvičně.

Předškoláci z mateřských školek Optiky, Kratochvílova, Horní Moštěnice, Dvořákova a Lešetín docházejí do MEO Arény každý pátek. Od druhé poloviny dubna do konce června se s inline bruslemi seznámí prostřednictvím deseti lekcí.

„Chceme všem budoucím prvňáčkům ukázat, že sportování má u nás zelenou. Nemáme jen hokejové zázemí, ale právě třeba i to pro výuku inline bruslení. Klademe na to velký důraz a děti v těchto aktivitách podporujeme,“ uvedla učitelka tělocviku ze Základní školy Želatovská a hlavní organizátorka Školičky bruslení Sabina Macháňová. O akci je podle jejích slov velký zájem. „Oslovili jsme celkem sedm mateřských škol a na první lekci se nám nahlásilo sto dětí,“ přiblížila.

Na začátku Školičky se děti učí samostatnosti. Trénují správné oblékání chráničů a přilby, stejně jako obouvání samotných kolečkových bruslí. Když pak pokročí, vyškolení instruktoři jejich dovednosti rozvíjejí. Učí je například přecházení nebo udržení správné rovnováhy na bruslích. „Co se týče pátečních Školiček, děti by si za těch deset lekcí měly bruslení osvojit,“ doplnila Sabina Macháňová.

Na první lekci, která trvala přibližně hodinu, měl před stovkou dětí hlavní slovo jeden ze zubřích trenérů Jiří Sklenář. S mikrofonem v ruce ukazoval správné oblékání výstroje, se svými svěřenci piloval i správné padání a vstávání ze země. „Myslím si, že si to děti užily. Na první lekci mě příjemně překvapily, zvládly to celkem dobře,“ pochválil děti z mateřských školek. Se svými kolegy se jim bude věnovat i při dalších lekcích.>>>Podívejte se na fotogalerii z akce<<<

×
Dnes v 16:45 | Jun.
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín