ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 4:0 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Rok od posledního hanáckého derby v lize. MEO ke třem bodům dovedly tři přesilovky

Rok od posledního hanáckého derby v lize. MEO ke třem bodům dovedly tři přesilovky
P ř e r o v – Patří k ozdobám Chance ligy. Souboje dvou geografických (a často i tabulkových) sousedů slibují kvalitní hokej, parádní atmosféru na tribunách, napětí, zábavu. O body do soutěžní tabulky si to však Přerov s Prostějovem dlouho nerozdaly. Přesně rok. Naposledy se střetly 21. října 2019. Zubři v 16. kole základní části zvítězili 3:0, všechny góly vstřelili v přesilovkách.

Je to až k nevíře. Na hanácké derby mezi přerovskými Zubry a prostějovskými Jestřáby se v Chance lize čeká už rok. „Je to zvláštní. Sezona vždycky rychle uteče, ale tohle mě dost překvapilo," nezastírá Martin Weinhold, loni opora přerovské obrany a jedna z ústředních postav podzimního duelu, dnes člen extraligového týmu Karlových Varů.

Covid, ale hlavně výsledky

Kdo by z období bez třaskavého střetu chtěl vinit koronavirus, měl by pravdu. Ale jen částečnou. Regionální rivalové se totiž v minulé sezoně potkali pouze v základní části. Nadstavbu strávili každý v jiné skupině. Přerov v horní, Prostějov v dolní.

„Byla to škoda pro nás i pro fanoušky. Soutěž ale byla tak nastavená. Prostějov se do lepší osmičky nedostal a v dalším průběhu soutěže se ukázalo, že asi zaslouženě," pokrčí rameny Lukáš Klimeš. Brankář, který v modrožlutém dresu jako poslední (na soutěžní úrovni) čelil prostějovským střelcům.

Jistota? Skvělí fanoušci i brankář

Na ledě Jestřábů mu k čistému kontu stačilo jen devatenáct zákroků. „Byl to jeden z našich nejlepších zápasů v sezoně. Prostějov jsme hodně přestříleli, až na pár šancí nic moc neměl. Takticky jsme to perfektně zvládli," vybaví si v současnosti gólman Komety Brno, jenž má do Přerova vyřízené střídavé starty. „Navíc nás jako vždy výborně podpořila spousta našich fanoušků. V průběhu utkání je bylo několikrát slyšet víc než domácí příznivce," doplní vzápětí.

Jeho protějšek na druhé straně kluziště se během zápasu třikrát změnil. Tomáše Štůralu nejprve ve čtrnácté minutě nahradil současný brankář Zubrů Daniel Dvořák. Zkušený Štůrala se sice ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky mezi tři tyče vrátil, na začátku druhé části však definitivně přenechal své místo Dvořákovi.

Tři přesilovky, tři góly, tři body

MEO otevřelo skóre při vyloučení Žálčíka. Poprvé při svém přerovském angažmá skóroval obránce Martin Weinhold. „Jarda Moučka vystřelil a já puk vlastně jen dorazil do brány. Nebyl to žádný hezký gól, ale i takový se počítá," vzpomíná.

Na jeho trefu nakonec Prostějov nedokázal odpovědět. Puk, který si po utkání odnesl na památku, tak v jeho sbírce trofejí patří k nejhodnotnějším kouskům. „Byl to výjimečný zápas. Pamatuju si, jak ze mě spadla tíha. Od začátku sezony jsem se nedokázal prosadit a v derby jsem to konečně zlomil. Měl jsem hroznou radost," usmívá se mostecký rodák.

Další dvě branky přidali Přerované znovu v početní převaze. O obě se postaral centr prvního útoku Roman Pšurný. Nejprve umístil kotouč za přesouvajícího se gólmana, poté zblízka zužitkoval přihrávky Černého a Čápa a upravil na konečných 3:0 pro Zubry. „Nějaké góly a body se ode mě očekávají. Nejdůležitější je pro mě ale vítězství celého týmu," komentoval útočník, jenž s hokejem začínal v Uherském Hradišti.

Glosoval také aktuální stav věcí. Přerov kvůli němu přišel právě i o derby s Prostějovem. V MEO Aréně se mělo konat v sobotu 17. října. „Dnes (ve středu 21. října, pozn. red.) jsme zase měli hrát v Benátkách nad Jizerou. Poprvé v životě bych tam jel rád. Situace nikoho z nás netěší, ale jsme holt malí páni a musíme poslouchat ty, co se tváří, že tomu rozumí."