DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Rohatý silák i černá barva. Brankáři Petrásek s Postavou změnili podobu masek

Rohatý silák i černá barva. Brankáři Petrásek s Postavou změnili podobu masek
P ř e r o v – Brankářská dvojice Zubrů Michael Petrásek – Michal Postava si mezi sezonami Chance ligy dala přestříkat masky. U zkušenějšího Petráska ji teď zdobí svalnatý zubr držící pivo, nechybí ani iniciály jeho nejbližších. Mladší Postava zvolil provedení helmy s černým podkladem. Z něj vystupují například klubové barvy či zlaté znaky Pivovaru ZUBR, generálního partnera přerovského hokeje.

„Přemýšlel jsem, že si dám na masku nějaký obrázek. Zubr je jasný, navíc mám rád pivko, které ke klubu také neodmyslitelně patří. Chybět samozřejmě nemohlo ani logo pivovaru,“ popsal část masky Petrásek. Pro štěstí nosí na zadní straně čtyřlístek. „Je tam i moje přezdívka, stejně jako iniciály nejbližší rodiny a pejsků. Doplňuje to ještě srdíčko,“ řekl rodák z Děčína.

Na bradě mu zůstalo číslo 48, s kterým léta chytá. Obklopuje ho silueta města Přerova, opodál se nachází velké logo přerovského klubu. „Nic dalšího jsem nevymýšlel. Když jsem to tak dělal dřív, většinou jsem masku přeplácal. Vsadil jsem na jednoduchost,“ prozradil s úsměvem Petrásek. Vzhled ochrany hlavy svěřil Bohumilu Korálovi ze Sušice, který stříkal i helmu úřadujícího vítěze Stanley Cupu Pavla Francouze.

Jednoduché provedení masky zvolil také Petráskův dvacetiletý parťák. „Velkou změnou je černý podklad, v předchozích sezonách jsem měl helmu spíš bílou,“ přiznal Postava. Na boky si nechal přidat loga Zubrů – na rozdíl od kolegy v modré variantě. „Uprostřed jsou dva žluté a jeden modrý pruh, na kterých se nachází dva znaky pivovaru,“ objasnil.

Na bradě se stejně jako u Petráska vyjímá číslo dresu, v případě rodáka z Valašského Meziříčí 34. Zadní strana pak patří symbolům odkazujícím na členy rodiny, včetně památky na zesnulé tátu a dědu. Autorem podoby Postavovy masky je Tomáš Kolajta z Kroměříže.