Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Rekonstrukce ZS: Termín zahájení je stále nejasný

Rekonstrukce ZS: Termín zahájení je stále nejasný
P ř e r o v – Termín začátku rekonstrukce zimínho stadionu v Přerově je zatím stále nejasný. Zahájení velkých úprav bylo přitom původně plánováno na pondělí 6. dubna 2009, tedy přesně před měsícem. Díky odvolání olomoucké stavební společnosti GEMO v závěru zákonné lhůty se však zatím s pracemi nezačalo a hokejovou halu tak v těchto dnech využívají všechny týmy k letní přípravě. Přerovský zimní stadion má letos projít největšími úpravami od doby jeho postavení v roce 1971.
Výběrové řízení na rekonstrukci již osmatřicet let staré haly pořádala brněnská firma RTS Brno, která také v zákonné lhůtě přijala odvolání olomoucké stavební firmy GEMO. Ta skončila za Přerovskou stavební společností a.s. na druhém místě. Podle aktuálních informací firma RTS Brno neshledala v soutěži o dodavatele stavby žádné nesrovnalosti či chyby. Stavební společnost GEMO tedy využila svého legislativního práva a odvolala se k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten by měl rozhodnout a celou situaci okolo rekonstrukce vyjasnit v horizontu 30 až 60 dnů.

Velké tahanice o začátek rekonstrukce přerovského zimního stadionu samozřejmě velmi bedlivě sleduje vedení hokejového klubu. “Jsme celou touto situací kolem neustálého odkládání začátku rekonstrukce zimního stadionu naprosto zdrceni,“ komentuje aktuální stav věcí Tomáš Blinka, místopředseda klubu HC ZUBR Přerov. Jakékoliv další větší zdržení začátku oprav by již mohlo ohrozit začátek hokejové sezóny. Na nový ligový ročník 2009/2010 se už v této chvíli všechny týmy přerovského hokejového klubu pečlivě připravují. Pevně však věřme, že k dalším velkým nepříjemnostem již nedojde a přerovský tým nebude muset jezdit trénovat a hrát své zápasy například do Kroměříže, tak jak tomu bylo přesně před deseti lety při nešťastné havárii chladícího zařízení. “Jsme sice v hale pouze v nájmu, ale v žádném případě nechceme, aby byla nějakým způsobem ohrožena hokejová sezóna. Vedení klubu bude dělat všechno pro to, abychom 1. srpna mohli vyjet na led a zahájit další část přípravy,“ říká Tomáš Blinka.

Všem hokejovým příznivcům tak začíná další doba čekání na hodně očekávaný start rekonstrukce. Jak dlouho ještě budeme muset čekat? Odpověď na tuto otázku nám přinesou následující dny, případně týdny. Nové informace se samozřejmě aktuálně dozvíte z našeho webu.

Autorem úvodní fotografie, která představuje předběžnou podobu zimního stadionu po rekonstrukci je Magistrát města Přerova.