Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

První posila do útoku! Po čtyřech letech hlásí návrat k přerovským Zubrům Vojtěch Tomi

První posila do útoku! Po čtyřech letech hlásí návrat k přerovským Zubrům Vojtěch Tomi
P ř e r o v – V rozehrané sezoně 2018/19 mu příchod do Přerova pomohl k lepším výkonům. Vojtěch Tomi dostane příležitost navázat na ně. Vedení Zubrů se s devětadvacetiletým útočníkem s extraligovými zkušenostmi, který v Chance lize prošel vedle MEO dalšími pěti kluby, dohodlo na smlouvě pro nadcházející soutěžní ročník. Ostravský rodák tak potvrdil známé rčení, jež říká, že dobří holubi se vracejí.

„Rozhodování nebylo dlouhé. Hany přišel s nabídkou a chtěl jsem se vrátit. V Přerově se mi vždycky líbilo, zázemí, klub i fanoušci jsou super. Nebylo o čem přemýšlet,“ prozrazuje Tomi, odchovanec Vítkovic, za něž v extralize zaznamenal rovných sto startů.

Druhou nejvyšší domácí soutěž hrál zpočátku za Havlíčkův Brod a poté především za Havířov. V roce 2018 posílil tehdejšího prvoligového nováčka Porubu, kde se mu však příliš nedařilo. S koncem listopadu proto změnil působiště, v Přerově nahradil zkušeného Ivana Rachůnka. Během angažmá na Hané se zvedl: za 28 zápasů základní části osm gólů vstřelil a sedm připravil. Následovaly atraktivní duely čtvrtfinále play-off proti Kladnu s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem v sestavě.

„Hrát proti takovým jménům bylo super. Tehdy jsem byl ještě mladší, dalo mi to zkušenosti do další kariéry,“ vzpomíná Tomi. Po sezoně mu sice nevyšel návrat do Havířova, po pár zápasech za druholigovou Opavu se však upsal Frýdku-Místku. Na pomezí Moravy a Slezska strávil dva roky, jednou naskočil také za partnerský klub rysů – třinecké Oceláře. V roce 2021 se přesunul na druhý konec republiky do Sokolova. Na západě Čech se uvedl náramně, za 54 utkání včetně čtvrtfinále a semifinále play-off si připsal dvacet branek a stejný počet asistencí.

Minulý ročník začal také v Baníku, dokončil ho ale na premiérové zahraniční štaci. V sousedním Polsku oblékal dres Cracovie Krakov. Nyní bude znovu hájit barvy Přerova. „Většinu kluků znám. S některými jsem tady už hrál, s jinými jsem se potkal při angažmá v Havířově nebo ve Vítkovicích. Těšil jsem se na ně,“ usmívá se Vojtěch Tomi.

„Jsme rádi, že se nám naskytla možnost Vojtu angažovat. Už tady působil, zdejší prostředí zná a my zase známe jeho. Je to hráč, který se dokáže prosadit, když dostane prostor. Slibujeme si od něj zvýšení produktivity a věříme, že naváže na část sezony 2018/19, kterou u nás odehrál,“ komentuje Tomiho podpis sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.