ONLINE >>> MUŽI: Sokolov - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 2:3 (SN) | DOROST: Kometa Brno - Přerov 3:0
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Přerovští Zubři mají za sebou první trénink na ledové ploše

Přerovští Zubři mají za sebou první trénink na ledové ploše
P ř e r o v – Na den přesně po pěti měsících si tým přerovských hokejistů opět obul brusle a vyjel na ledovou plochu domácího stadionu. Dovolená je tedy minulostí a nyní se už budou Zubři velmi pilně připravovat na začátek nové sezóny 2012/2013. V neděli 5. srpna během podvečerních hodin absolvoval tým pod taktovkou trenérů Pavla Sedláka a Lubomíra Václavíčka první trénink na ledě. Hráčů dorazila necelá dvacítka a v následujících dnech se připojí další. Před zraky několika desítek fandů se hráči proháněli na ledě v modrých, žlutých, černých a červených tréninkových dresech. Úvodní trénink byl zaměřený na bruslení a trval celkem šedesát minut. Více informací o tréninku a také pohled na tvořící se tým naleznete v článku.
Úvodní tréninková jednotka na ledě trvala celou hodinu. S nově vytvořenou plochou se v podvečer seznámilo celkem 19 hráčů. Toto číslo se v bude v dalších dnech postupně navyšovat, jelikož trenérská dvojice Sedlák – Václavíček dostala několik omluvenek. Jedním z omluvených byl například obránce Jiří Osina, který se po jedné sezóně v Prostějově vrací zpět k Zubrům. ”Jsme už dohodnuti na jeho působení u nás. Na prvním tréninku chyběl z rodinných důvodů, stejně jako Richard Brančík,“ informoval sportovní manažer a hlavní kouč Pavel Sedlák. Ostatní byli omluveni kvůli pracovním povinnostem a závěru dovolených.

Se Zubry od neděle trénuje ostřílený sedmatřicetiletý zadák David Kudělka. Jestli zpevní obranu a bude oblékat modrožlutý dres ale jasné není. "Bude se zatím s námi připravovat a jeho případné angažmá budeme řešit později. Je to náš odchovanec, takže jsme mu trénování umožnili," vysvětloval Sedlák. Naopak dohoda s útočníkem Petrem Sakrajdou, který posílil Přerov loni před play-off, už je vyřešena. "Během příštího týdne s námi naskočí do přípravy a bude za Přerov hrát," dodává hlavní trenér.

Na ledě měl k dispozici i útočníka Petra Bradu, který je odchovancem klubu a hrál extraligu juniorů v Olomouci. Do ní se bude snažit prosadit David Šťastný, jemuž vedení klubu zkoušku v juniorce Mory povolilo. "Uvedl se tam velmi dobře a je o něj velký zájem. Budeme se snažit mu vyřídit střídavé starty do Přerova, aby byl během sezóny k dispozici i nám."

V nové sezóně pravděpodobně už nebude moci spoléhat na zkušenosti útočníka Martina Kotáska, který je po operaci kolene a do přípravy s týmem zřejmě nenastoupí. Během měsíce srpna budou Zubři některé další hráče testovat. "Spousta hráčů je v jednání, ale zatím nemohu uvést konkrétní jména, protože o ně bojuje i řada okolních klubů. Uvidíme, jak se bude mančaft tvarovat, podle toho sáhneme k nějakému doplnění," říká Sedlák.

Od pondělí 6. srpna se přerovskému týmu rozjede příprava už na plné obrátky. Porce tréninků rozhodně nebude malá. "Každý den začneme v 17:00 v posilovně na překážkách nebo výběhem a od 18:00 do 19:30 nás čeká trénink na ledě. Kromě toho budeme trénovat i dopoledne, ale tato hodinová jednotka bude individuální," představuje Pavel Sedlák tréninkový plán. Po necelých dvou týdnech přípravy přerovští Zubři už zahájí sérii zápasů. Úvodním testem bude velmi dobře obsazený turnaj v Porubě.

Sestava týmu HC ZUBR Přerov na prvním tréninku

Brankáři: Radek Tihlář, Jiří Sklenář, Petr Okáč
Obránci: Daniel Faltýnek, Radomír Pala, David Kudělka, Tomáš Vlček, Jakub Ferenc, Vojtěch Sklenář, Jaroslav Tomeček
Útočníci: Marek Ditrich, Zdeněk Sedlák, Jiří Goiš, Marek Kundrátek, Antonín Sprušil, Jan Loupal, Petr Vaněk, Matěj Málek, Petr Brada
Na tréninku chyběli: Richard Brančík, Jiří Osina, Martin Kotásek, Pavel Hanák, Jan Kolář, Petr Sakrajda, Daniel Matušenko

Sestřih z úvodního tréninku na ledě naleznete na TV ZUBR
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC ZUBR Přerov
×
Odehrané v 11:30 | Dor.
HC Kometa Brno
HC ZUBR Přerov