VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Přerovský odchovanec Jakub Svoboda si na MEO kempu vyzkoušel roli trenéra

Přerovský odchovanec Jakub Svoboda si na MEO kempu vyzkoušel roli trenéra
P ř e r o v – Několik v hokejovém prostředí známých jmen zpestřilo mladým hráčům tréninky na MEO kempu. Kromě Petra Čajánka a Štefana Žigárdyho šlo také o odchovance přerovského klubu, útočníka Jakuba Svobodu, jenž tak na chvíli okusil, jaké to je být koučem.

Ostatně, i myšlenka MEO kempu, na který z různých věkových kategorií zavítala hned stovka dětí, se Jakubu Svobodovi zamlouvala. „Chvíli jsem si o této akci volal s Peťou Čajánkem. Musím říct, že se mi moc líbí. Když jsem ve čtvrtek viděl, jak se kluci věnují různým zápasovým cvičením, říkal jsem si, že je to jen dobře. Takové věci je potřeba pilovat,“ ví dobře sedmadvacetiletý hokejista, který na klubové úrovni momentálně brázdí ledy v druhé německé lize.

Na přerovské ledové ploše se Svoboda během tréninkové jednotky snažil mladým hráčům udílet užitečné rady a pokyny. „Radil jsem jim v určitých momentech, v nichž jsem si byl jistý, že jim můžu poradit,“ uvedl s úsměvem.

Zásluhu na tom, že se útočník se zkušenostmi z extraligy a reprezentace na MEO kempu objevil, má podle jeho vlastních slov sportovní manažer mládeže Zubrů Vladimír Kočara. „Přišel za mnou, jestli bych si nechtěl jít zatrénovat s dětmi a trochu jim pomoci. Neváhal jsem a samozřejmě jsem rád šel,“ pronesl Jakub Svoboda.

Mládežnický MEO kemp, který se letos na přerovském zimním stadionu konal od pondělí 24. do pátku 28. července, napíše v příštím roce svůj třetí ročník. „Pokud budu v Přerově, budu zdravý a Laďa Kočara mě osloví, rád se tu zapojím i do více tréninků,“ prozradil odchovanec klubu z města na řece Bečvě Jakub Svoboda.

Foto: eishockey-magazin.de