Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Přerovský odchovanec David Šťastný: Na mistrovství se budu těšit na každý zápas

Přerovský odchovanec David Šťastný: Na mistrovství se budu těšit na každý zápas
P ř e r o v – Na pátém seniorském mistrovství světa v řadě bude mít zastoupení přerovský hokej. Hlavní trenér českého národního týmu Josef Jandač nominoval do Dánska odchovance Zubrů Davida Šťastného. Pětadvacetiletý útočník se o tom dozvěděl v autobuse po příletu ze Švédských hokejových her. Na každý zápas na šampionátu se těší.

Po návratu ze švédského turnaje Euro Hockey Tour čekal na české reprezentanty včetně Davida Šťastného jiný dopravní prostředek. Ke svým autům na parkovišti pražské O2 Arény cestovali autobusem. Zrovna tou dobou kouč Josef Jandač oznamoval novinářům jména hráčů, kteří se zúčastní letošního mistrovství světa v dánských městech Kodani a Herningu. „Někteří kluci sledovali tiskovku přímo online, takže jsem se o své nominaci dozvěděl prakticky hned,“ přiznal Šťastný.

Rázem prožíval těžko popsatelné pocity. Hlavou mu probíhalo něco neskutečného. „Strašně moc mě to potěšilo. Měl jsem ohromnou radost,“ nezastíral. V nominaci na šampionát stejně jako jeho parťáci z přípravného kádru tajně doufal. Během tréninků a především zápasů, kdy se o místenku do Dánska bojovalo, ze sebe vydal maximum. „Něco se mi povedlo, něco ne. Jaké bude rozhodnutí trenérů, jsem samozřejmě netušil,“ konstatoval odchovanec Zubrů.

Když se skvělou zprávu jeho blízcí a známí, začal dostávat řadu gratulací. „Blahopřála mi jak rodina, tak i třeba trenéři, kteří mě v Přerově vedli. Všichni z toho měli velkou radost,“ potěšilo Davida Šťastného. V Dánsku zatím nikdy nebyl. Na hotel a stadion, kde se bude národní tým nejvíce pohybovat, se prozatím koukal alespoň přes internet. „Věřím, že v Dánsku to bude stejně nádherné jako to bylo ve Švédsku,“ prohlásil.

Na reprezentační sraz před mistrovstvím dorazí Šťastný ve středu do O2 Arény. Do Kodaně, kde Češi v základní skupině A sehrají sedm utkání, odletí společně s celým týmem ve čtvrtek ráno.

Na úvod turnaje se Jandačův výběr střetne v derby se Slovenskem. Přerovský rodák David Šťastný pochopitelně ještě neví, jestli do pikantního souboje zasáhne. „Do Dánska nás přeci jen letí patnáct útočníků,“ poznamenal. „Na mistrovství se budu těšit na každý zápas, každopádně derby se Slováky bude určitě specifické. Sám jsem zvědavý, jak bude probíhat,“ vyhlíží napjatě vstup do světového šampionátu.

Foto: Aleš Krecl, www.cslh.cz