DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Přerované už se potí v Novém Jičíně. Na led s nimi vyrazil i útočník známý z extraligy

Přerované už se potí v Novém Jičíně. Na led s nimi vyrazil i útočník známý z extraligy
N o v ý J i č í n – Hokejisté Přerova zahájili v úterý přípravu na ledě. Kvůli technickým problémům v MEO Aréně musejí aktuálně cestovat do padesát kilometrů vzdáleného Nového Jičína. Na prvním tréninku se trenérům Robertu Svobodovi, Petru Dočkalovi a Vítu Černohousovi hlásil kompletní kádr A-týmu. Se Zubry se navíc chystá Zdeněk Okál, který do loňské sezony nastupoval v extralize za Zlín.

„Byl to klasický první trénink. Jsme rádi, že kluci přišli zdraví a že jsme se dostali na led, jak jsme si plánovali. V Novém Jičíně máme dobré zázemí a v následujících dnech tu budeme pokračovat. Věříme, že příští týden už budeme trénovat v domácím prostředí,“ řekl po úvodním tréninku na ledě kouč Robert Svoboda.

Cvičení, kterým se Zubři věnovali, se týkala herní činnosti jednotlivců. „Žádné velké ambice jsme neměli. Šlo o první trénink, řada kluků má nové věci – brusle, výzbroj i výstroj,“ konstatoval Svoboda, který nedávno oslavil pětapadesáté narozeniny. Po lehkém rozbruslení či střelbě na brankáře Petráska, Postavu a Žurka pilovali Hanáci také bruslařské dovednosti. Pokyny jim při tom udílel Vít Černohous, který u A-mužstva opět působí jako skills kouč.

První úkoly plnil pod zříceninou hradu Starý Jičín také obránce František Hrdinka. Podle svých slov se cítí skvěle. „Během volna jsem sice pár dní marodil s virózou, ale pak jsem si odpočinul. Zároveň jsem začal znovu trénovat, něco jsem zvládl i na ledě. Být zase s týmem je příjemná změna,“ svěřil se odchovanec pražských Letňan.

Jedinou novou tváří v tréninkovém dresu byl v úterý Zdeněk Okál. Zkušený dvaatřicetiletý útočník spjatý se Zlínem je v současnosti bez angažmá. „Znám pana Svobodu. Byla to první varianta, kterou jsem volal, jestli by byla možnost trénovat s Přerovem. Jsem rád, že mi to trenéři a pan Hanák umožnili a můžu s klukama naskočit na led. Moc si toho vážím,“ sdělil Okál.

>>>Fotogalerie z úterního tréninku<<<