Přátelský zápas v Žalkovicích rozhodovaly až penalty

P ř e r o v – Podruhé během letošní letní přípravy přerovští hokejisté odehráli přátelské fotbalové utkání. Jejich soupeřem byl tentokrát tým TJ Sokol Žalkovice, který hraje krajskou soutěž Zlínska. Na výborně upraveném a také vodou hodně nasátém pažitu byla k vidění řada pěkných akcí a celkem také šest branek. V základní hrací době skončilo přátelské utkání remízou 3:3 a rozhodnout tak musela až střelba ze značky pokutových kopů. V ní zvítězil domácí tým v poměru 6:5.
Do branky přerovských hokejistů se v přátelském fotbalovém utkání postavil Martin Kutěj, který jinak chytá za letošního vítěze 1.PLMK, tým FC Kafki. Přerovské Zubry dostal už po necelých sedmi minutách do vedení Vladimír Sedlář, ale domácí tým Žalkovic dvěma rychlými brankami skóre otočil na 2:1. Průběh prvního poločasu poté na několik minut nabourala poměrně silná dešťová přeháňka a zápas tak musel být na chvíli dokonce přerušen. V dalším průběhu zápasu se několik desítek diváků dočkalo řady pěkných akcí, ale střelci na pořádně nasátém trávníku mířili vždy těsně vedle tyče.

Ve druhém poločase se fotbalistům Žalkovic podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a Zubři měli co dělat, aby skóre vyrovnali. To se jim ale nakonec díky dvěma krásným trefám podařilo. Nejdříve Pavel Hanák skvěle přeloboval domácího brankáře a na 3:3 v závěrečných minutách vyrovnal z přímého kopu Radek Tihlář. Utkání tak za nerozhodného stavu dospělo až do střelby pokutových kopů, které se lépe vydařily domácímu týmu Sokola Žalkovice. Rozhodující penaltu Žalkovic proměnila legenda přerovského ledního hokeje Jaroslav Luzar.

TJ SOKOL ŽALKOVICE – HC ZUBR PŘEROV 3:3, 6:5 pen. (2:1)

Branky Zubrů: Sedlář, Hanák, Tihlář

Sestava HC ZUBR Přerov: Kutěj – Tihlář, Pala, Vlček, Novák, Pírek, Prinke, Okáč, Ditrich, Hanák, Kočara, Kolář, Sedlář, Menšík, Mališka, Klimecký, Čider, Kupec

Další přátelské fotbalové utkání odehrají přerovští hokejisté v pátek 19. června v Horní Moštěnici.